רצועת עזה
צילום: פלאש 90

ישראל תפתח את המעברים ותאפשר את הדיג מול חופי עזה

המגבלות שהוטלו לאחר שיגור הרקטה למושב משמרת יוסרו. זאת בהמשך למאמצי הריסון שהפגין חמאס בהפגנה בגבול עזה
רועי שרון
30 במרץ 2019
22:29

ישראל תפתח מחר (ראשון) את מעבר הסחורות כרם שלום ואת מעבר ארז, וכן תאפשר את הדיג מול חופי עזה. זאת בהמשך למאמצי הריסון שהפגין חמאס היום בהפגנה בגבול ישראל-עזה. המעברים נסגרו ומרחב הדיג נאסר לאחר שיגור הרקטה למושב משמרת בתחילת שבוע שעבר.


בתוך כך, גורם בעזה המעורה בשיחות ההסדרה אומר ל"כאן חדשות" שהמשא ומתן בין הפלגים לבין ישראל בתיווך מצרים נמשך גם בשעות אלה למרות האירועים על הגדר וכי מחר, טרם הגעתה של המשלחת המצרית לישראל, צפויה פגישה של המשלחת עם מארגני "צעדות השיבה" והפלגים בעזה. בפגישה הפלגים ידרשו מהמשלחת להטיל על ישראל אחריות על מה שאירע היום (2 הרוגים ו-244 פצועים) ולחייב אותה להפסיק לפגוע במפגינים ולעמוד בהתחייבות שלא לפתוח באש חיה.

באשר לתגובה על אירועי היום, אמר אותו גורם, כי העיתוי לא חייב להיות היום או מחר והחמ"ל של הפלגים הוא שיחליט כיצד להגיב. הגורם הביע ספק לגבי עמידתה של ישראל בהתחייבויות: "ישראל היא זאת שגוררת להסלמה. אנחנו מחויבים לרגיעה. אבל לא ניתן רגיעה בחינם מבלי שישראל תתחייב להסיר את המצור ולהפסיק לפגוע במפגינים".

הגורם סיפר על מה שהמצרים הבטיחו להם אתמול בפגישה בהקשר של ההקלות לרצועה: ביטול האיסור על הכנסת חומרים רבים שנכנסים לעזה (החומרים הדו שימושיים), הגדלת מספר המשאיות שמכילות מוצרי מזון לרצועת עזה, לאפשר מרחב דיג מששה מייל עד 15 מייל ולפעול כדי להכניס כספים לפרויקטים הומניטריים, בהם הכספים הקטריים לקניית סולר תעשייתי לתחנת הכוח, הכשרה מחדש של קו החשמל 161 וגם לפעול בנושא של האזורים התעשייתיים במעבר קרני ובמעבר ארז.

תגיות:
עזה