שריפה בעוטף עזה כתוצאה מבלון תבערה

תושבי הדרום זועמים: "עכשיו ברור שאנחנו אזרחים סוג ב'"

בעוטף עזה הביעו היום תחושות של זעם ותסכול על ההתנהלות של ישראל מול חמאס, לאחר שהלילה נורו עוד חמש רקטות לעבר ישראל. "טיל לשרון מקבל תגובה משמעותית יותר מאשר שנה של מאות רקטות ואלפי מטענים", אמרו
אסף פוזיילוב
31 במרץ 2019
14:31

תושבי עוטף עזה הביעו היום (ראשון) זעם ותסכול רב על ההתנהלות של ישראל מול חמאס, בעיקר אחרי שהלילה נורו עוד חמש רקטות לעבר יישובי העוטף. "עכשיו ברור שאנחנו אזרחים סוג ב'. טיל לשרון מקבל תגובה משמעותית יותר מאשר שנה של מאות רקטות ואלפי מטענים".

האזינו לדיווח

לכך מתווספת גם ההודעה העמומה של דובר צה"ל אתמול, אשר לא היה מוכן לומר האם בלוני התבערה והנפץ והמטענים על הגדר יחזרו או יצומצמו והאם תגובת הצבא אליהם תשתנה. בצה"ל הסתפקו באמירה הכללית כי: "הגבנו בעוצמה בשנה האחרונה ונמשיך לעשות כך".

גלעד וולף מכפר מימון הסביר: "מה שהכי מתסכל זה שמבלבלים את התושבים - אנחנו לא מרגישים שיש מדיניות, יש רק כיבוי שריפות". חווה משדרות הוסיפה: "ידוע שאנחנו אזרחים סוג ב'. אני בבית משותקת, לא מסוגלת לצאת מהבית. ילדים מפחדים ללכת לבית ספר. אנשים לא מתפקדים. זה ממשיך גם כל הלילה, אנשים לא ישנים, אנשים עצבניים, רבים על שטויות מהמתח שיש פה בבית".

"הפסקת אש זה שהם יפסיקו הכול, זה כולל גם את ההרעשות הליליות וגם את הפגיעות בחיילים בכל ערב", ציין עופר ליברמן מניר עם. תושב העוטף הוסיף כי "מה שקורה זה שכשיורים על עוטף עזה זה לא נורא וכשיורים על תל אביב מורידים ישר חצי צבא הגנה לישראל לאזור הדרום, ואז אפשר להמשיך לירות על עוטף עזה כאילו כלום".

נטע וטלייה בנות 14 משדרות וממעגלים הביעו את הקושי שהן חוות מידי לילה בעקבות המצב הביטחוני בדרום: "הלילות האחרונים עוברים עלינו מאוד קשה, כל לילה זה ריצות לממ"ד, זה לישון עם דמעות ולפחד שמשהו יקרה לך". 

בתוך כך, בימים האחרונים ישנה עלייה של עשרות אחוזים בפניות שמתקבלות במרכזי חוסן. בשבוע שעבר, אלוף פיקוד דרום, הרצי הלוי, הגיע לבקר במרכז חוסן שבאשכול לאחר שגורם במועצה אמר כי התחושות שלהם הן שבצבא סופרים רק פציעות בגוף.

תגיות:
עוטף עזה