מרחק 500 מטר: בקר מנע התנגשות בין שתי רכבות באזור תל אביב

נהג קטר שהוביל רכבת ריקה חצה מסילה באור אדום, מרחק קצר מרכבת אחרת שהשתמשה באותה המסילה. התערבות של הבקר מנעה התנגשות ביניהן. רכבת ישראל: "המערכות ואנשי הפיקוד פעלו כנדרש". בוועד העובדים האשימו: "זו תוצאה של הנהלה חסרת אחריות"
שרון עידן
31 במרץ 2019
22:37

בקר של רכבת ישראל מנע הבוקר (ראשון) התנגשות בין שתי רכבות, שנסעו זו אחר זו במסילה באזור תחנת ההגנה בתל אביב. הרכבות היו במרחק 500 מטרים זו מזו, ובוועד העובדים של הרכבת אמרו בעקבות האירוע: "בדיוק מהתסריט הזה אנחנו חוששים".

מבדיקת האירוע עולה כי נהג קטר, שהוביל רכבת ריקה, חצה באור אדום בעת שנסע צפונה. בקר של הרכבת שזיהה את הבעיה עצר אותה מיד. אילו הייתה הרכבת חוצה רמזור אדום נוסף, הייתה עלולה להתרחש התנגשות עם הרכבת הנוספת שנסעה במסילה.

מרכבת ישראל נמסר כי "נהג של רכבת ריקה מנוסעים לא ציית לרמזור האיתות, והנושא נמצא בתהליך בדיקה. ברכבת ישראל קיימים מספר מעגלי בטיחות, אוטונומיות לצד אנושיות, וכבר בשלב זה של החקירה ברור כי מערכות הבטיחות, יחד עם אנשי הפיקוד והבקרה, פעלו כנדרש".

מנגד, בוועד עובדי הרכבת הדגישו בתגובה לאירוע: "אנחנו מתריעים כבר שבועות ארוכים על סידור העבודה המסוכן. כשאנחנו מדברים על סכנה - בדיוק מהתרחיש הזה אנחנו חוששים. זו תוצאה של הנהלה חסרת אחריות שמשחקת משחקי כוח עם העובדים שלה".