האזור בכנס בחירות של כחול לבן בירושלים, השבוע
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

האוזר: בכחול לבן לא מאמינים בקידום תהליך שלום מול הפלסטינים

בהקלטה מחוג בית בראש העין נשמע מועמד כחול לבן לכנסת אומר כי "הנושא לא יצטרך לעמוד למבחן בשנים הקרובות, המתווה של טראמפ לא יטרוף שום קלפים"
זאב קם
01 באפריל 2019
08:24

מועמד כחול לבן לכנסת צבי האוזר אמר כי מפלגתו אינה מאמינה כי ניתן לקדם תהליך מדיני מול הרשות הפלסטינית, ואף לא בהצלחת תוכניתו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ שתוצג אחרי הבחירות.


בהקלטה, שפורסמה היום (שני) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, נשמע האוזר משיב לשאלת אדם בנושא בחוג בית בראש העין. "אני ימני בנושא שבאמת ובתמים אני אומר לך שהוא לא יצטרך לעמוד אצלנו למבחן בשנים הקרובות. פה יש קונסנזוס", אמר. לאחר מכן הוא נשאל על ידי אחד הנוכחים אם מתווה טראמפ "לא יטרוף פה קלפים?". האוזר השיב: "המתווה של טראמפ לא יטרוף פה שום קלפים, כי מדינת ישראל אמרה 'כן' לתוכנית קרי ב-2015 והפלסטינים אמרו לא".

באחרונה אמר יועצו וחתנו של טראמפ ג'ראד קושנר לערוץ סקיי בשפה הערבית, כי הממשל האמריקני חותר להציג תוכנית מפורטת, שתתמקד בשרטוט גבולות ובפתרון סוגיות הסדר הקבע. לדברי קושנר: "הצלחנו לשמור פרטים רבים מהתוכנית בחשאי לאחר שבסבבי משא ומתן קודמים דלפו פרטים בטרם הבשלה והדבר גרם להתחמקות הפוליטיקאים".

יועצו של טראמפ המשיך ואמר: "מה שאנו מתדיינים לגביו אינו שונה בהרבה ממה שנדון ב-25 השנים האחרונות, ומה שניסינו לעשות זה לנסח פתרונות מציאותיים וצודקים לסוגיות האלה בשנת 2019. התוכנית הינה תכנית מדינית ומפורטת והיא מתרכזת בשרטוט גבולות ובפתרון סוגיות הסדר הקבע. בביקורנו באזור נשמע את עמדות הגורמים השונים לגבי התוכנית".