יצחק אספה, הנאשם בדריסת והפקרת ארי נשר
צילום: פלאש 90

חברו של יצחק אספה העיד נגדו: "שינה גרסאות"

הכדורגלן עומר לקאו מסר עדות בבית המשפט המחוזי בתל אביב, וסיפר שראה את אספה שותה "כוס או שתיים של וודקה" בליל התאונה בתל אביב שבה נהרג הנער ארי נשר. "רוב הזמן הוא פשוט היה בהלם ולא זכר", שחזר החבר את הרגעים אחרי התאונה
רום ליאור
01 באפריל 2019
11:20

"ראיתי אותו שותה כוס או שתיים של וודקה. כשהגענו ראינו את האוטו שלו ושאלנו איך זה קרה. רוב הזמן הוא פשוט היה בהלם": כדורגלן עירוני קרית שמונה עומר לקאו העיד היום (שני) בבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד חברו יצחק אספה, הנאשם בפגיעה ובהפקרה של ארי נשר בתל אביב בספטמבר בשנה שעברה. בין השאר, טען לקאו כי לאחר התאונה הוא קיבל שיחות טלפון מאספה שבהן שינה את גרסאותיו.

חברו של הנאשם שחזר בבית המשפט כי בילה עם אספה בליל התאונה, וראה אותו שותה "כוס או שתיים של וודקה" במסיבת יום הולדת של חבר משותף במועדון בתל אביב. לאחר מכן, תיאר את שיחות הטלפון בין השניים. "בשיחה הראשונה הוא אמר לי שהוא חושב שיש לו פנצ'ר", נזכר לקאו. "בשיחה השנייה אמר שהוא חשב שפגע במשהו".

הכדורגלן תיאר את ההגעה למקום התאונה שבה נפגעו נשר וחברו: "כשהגענו, ראינו את האוטו של יצחק עם פגיעות במראה ובפנס. שאלנו איך זה קרה. רוב הזמן הוא פשוט היה בהלם ולא זכר. הוא אמר 'פגעתי במשהו, אני לא זוכר'".

האישום נגד אספה הוגש בחודש אוקטובר בשנה שעברה, בגין נהיגה בשכרות, הפקרה, שיבוש מהלכי משפט ועוד. זאת, לאחר שפגע עם רכבו בארי נשר ובחברו שרכבו על אופניים חשמליים. אספה לא הואשם בעבירת הריגה או גרימת מוות ברשלנות.

על פי כתב האישום, במהלך בילוי במועדון שתו אספה וחבריו שלושה בקבוקי וודקה. בתום הבילוי נהג אספה כשהוא שיכור ובמהירות הגבוהה מהמותר, ופגע בארי נשר ז"ל שהורכב על חלקם הקדמי של האופניים על ידי חברו. לאחר מכן נמלט אספה מהזירה, התקשר לחברו ארבע פעמים וסיפר תחילה כי הוא חושב שיש לו תקר בגלגל, אך לאחר מכן תיקן ואמר כי ״פגע במשהו והמשיך לנסוע״. בהמשך הלילה ביקש הנאשם מחברו להתקשר לחברת השכרת הרכב על מנת שזו תיקח את הרכב למוסך, ובכך יטושטשו הראיות לתאונה.