דיור ציבורי
צילום: הדס פארוש, פלאש 90

פסיקה: נשים שמקבלות קצבת מזונות במקום הבטחת הכנסה יוכלו לקבל דיור ציבורי

שופטת בית המשפט המחוזי בת"א, מיכל אגמון, הורתה לבטל בתוך שנה נוהל של משרד השיכון ולפיו מקבלות קצבת מזונות במקום הבטחת הכנסה, אינן זכאיות לדיור ציבורי
סדר יום
02 באפריל 2019
12:01

בית המשפט המחוזי בתל אביב ביטל נוהל של משרד השיכון ולפיו נשים שמקבלות קצבת מזונות במקום הבטחת הכנסה, אינן יכולות לקבל דיור ציבורי. כך פורסם היום (שלישי) בתכנית "סדר יום" עם קרן נויבך. דבורה אלבז, אם לשלושה, ניהלה במשך שנתיים מאבק כדח לקבל את הסיוע הזה שנשלל ממנה. בתום ההליך המשפטי פסקה השופטת מיכל אגמון לדבורה 25 אלף שקלים והורתה לבטל את הנוהל בתוך שנה.

האזינו לריאיון ב"סדר יום":

בריאיון בתכנית אמרה דבורה אלבז: "זה היה יום מרגש. חיכיתי לרגע הזה יותר משנתיים. לא חשבתי שהיום הזה יקרה. זה חלום לנשים בסיטואציה כמו שלי, שלצערנו לא חזר.  ביקשתי סיוע משפטי בעניי חובות. שאלו אותי אםפ אני מקבלת דיור ציבורי ואמרתי שלא כי עמידר אמרו שלא מגיע לי כי קיבלתי מזונות מביטוח לאומי. אמרו לי שרק אם אני מקבלת הבטחת הכנסה אני זכאית לדיור ציבורי וחשתבתי לשנות את החוק הזה כי רב הנשים מקבלות מזונות ולא הבטחת הכנסה".

עו"ד דקלה צרפתי דלג'ו שייצגה את דבורה אמרה כי בעבר היו פניות לבית המשפט לביטול ההליך אך הן לא צלחו."העתירה הפעם שונה. כשבאנו להבית המשפט ביקשנו להורות שהבטחת ההכנסה תהווה הוכחה למיצוי כושר השתכרות אך לא הוכחה שאין בלעדיה. כלומר, שכל אדם שמבקש דיור ציבורי יוכל להוכיח את מיצוי כושר ההשתכרות שלו לפני משרד השיכון".