-
צילום: אסתר רוביאן, פלאש 90

עוד 1,300 שקלים בחודש: כך תחסכו עוד לפנסיה

במסגרת הרפורמה שנכנסה לתוקף אתמול, המעסיקים חייבים לצרף לאחת מקרנות ברירת המחדל כל העובדים החדשים, ולהתמקח על דמי ניהול עבורם
ליאל קייזר
02 באפריל 2019
22:49

אתם יכולים לחסוך עוד כסף – אם רק תחליטו לא להתעלם: אתמול (שני) נכנסה לתוקף הרפורמה החדשה של רשות שוק ההון, במסגרתה המעסיקים חייבים לצרף לאחת מקרנות ברירת המחדל כל העובדים החדשים שלא בחרו בעצמם איפה היא רוצה שהכסף שלה ינוהל, ולהתמקח על דמי ניהול עבורם. לפי חישובי הרשות, הפנסיה של גבר בן 30 שמרוויח כ-10,000 שקלים בחודש ומשלם היום דמי ניהול מקסימליים - תגדל בכ-1,300 שקלים בחודש אם ישלם את דמי הניהול שמציעות קרנות ברירת המחדל.

נכון להיום מאות אלפי ישראלים משלמים לקרן הפנסיה שלהם את דמי הניהול המקסימליים שנקבעו בחוק – וזה עולה להם 6% על הכסף שמופקד בכל חודש וחצי אחוז בשנה על כל החיסכון. לעומת זאת, קרנות ברירת המחדל של בתי ההשקעות אלטשולר שחם, הלמן אלדובי, מיטב דש ופסגות, זכו במכרז של רשות שוק ההון ומציעות דמי ניהול מוזלים - בין 1.5% ל 2.5% על ההפקדות החודשיות ובין 0.05% ל-0.1% על החיסכון.

כל מה שהעובדים צריכים לעשות, הוא לוודא שהמעסיק צירף אותם לאחת הקרנות המוזלות. אם כבר יש לכם הסכם עם אחת הקרנות - תדרשו לשפר את התנאים שלכם – לפחות לאלה שמציעות קרנות ברירת המחדל. זה אמנם זה נשמע מעייף אבל האמת היא שזה די פשוט ובעיקר שווה לנו הרבה מאוד כסף.