ראובן ונחמה ריבלין
צילום: פלאש 90

הנשיא ריבלין ביקר את רעייתו: "אני מעודד מאוד. נחמה היא אישה חזקה"

נשיא המדינה שוהה לצד מיטת רעייתו בבית החולים. במהלך הלילה לא חל שינוי במצבה של נחמה ריבלין והיא מאושפזת במחלקה לטיפול נמרץ כשהיא מורדמת ומונשמת
הדס גרינברג
03 באפריל 2019
11:47
עודכן ב 12:45

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, פגש לפני הצוהריים (רביעי) את רעייתו נחמה, לראשונה מאז שנחת בישראל בשעות הבוקר המאוחרות. זאת לאחר שקיצר את ביקורו בקנדה ושב ארצה לשהות לצדה במחלקת טיפול נמרץ לב וחזה בבית החולים בילינסון. אמש נרשמה הרעה במצבה של נחמה ריבלין. 


בצאתו מחדרה של רעייתו אמר הנשיא כי הוא מעודד מאוד. "בנחמה אותרה בעיית לב שטופלה ואני מאוד מקווה שכשתתעורר תוכל לשוב לתהליך ההחלמה שהתחילה בו מיד אחרי ההשתלה. עברתי שעות ארוכות של טיסה ארצה משליחותי המדינית לקנדה בדאגה עמוקה אבל אני יודע שנחמה שלי, נחמה שלנו, היא אישה חזקה מאוד. היא האמא והסבתא הכי טובה בעולם והיא גם שליחת ציבור בחמש השנים האחרונות בתחומים רבים בחברה הישראלית. על העשייה הזו היא זוכה לאהבה ולתמיכה הגדולה והמופלאה ביותר שניתן רק לייחל לה". 

הנשיא הודה לצוות הרפואי המטפל באשתו ועל התמיכה הרבה שקיבל. "הדרך להחלמה עוד ארוכה, אנחנו יודעים, אבל נחמה תחזור לצעוד בה, ואנחנו מרגישים את התמיכה המרגשת של כולכם איתנו בכל רגע. תודה רבה לכם".

מנהל בית החולים בילינסון, ד״ר איתן ורטהיים, עדכן על מצבה הרפואי של נחמה ריבלין: ״בשנים האחרונות סובלת הגברת ריבלין מאי ספיקה נשימתית ותמיכה הולכת וגדלה בטיפול תרופתי ותמיכה בחמצן. השתלת הריאה היא המוצא האחרון להתמודדות וטיפול והחזרת איכות החיים והיכולת התפקודית. היא עברה הכנה מורכבת לקראת הניתוח וב-9 במארס עברה את הניתוח המורכב לאחר שנמצא תורם לריאה. המהלך לאחר הניתוח היה מורכב וממושך אבל לכל אורך התקופה הגברת ריבלין שהיא אישה חזקה, חדורת מוטיבציה להחלים. יחד עם בני המשפחה שתמכו בה עשתה את כל הפעילות על מנת לשפר את תפקודי הריאה המושתלת ללכת במחלקה ולהחזיר את הכוח הגופני.

"לצערנו אתמול בערב התרחש אירוע חריף שנבע מספיקת לב שנבע מחולשה חולפת של אחד ממסתמי הלב. היא קיבלה טיפול מהיר ואבחון מהיר. אני רוצה להודות לפרופ׳ דני ערבות וכל צוות היחידה לטיפול נמרץ שעשה כל מה שניתן וצריך היה, בזמן קצר ומהיר. הבוקר בבדיקת אקו חוזרת ניכר שיש שיפור בספיקת הלב ובממדים הפיזיולוגים. אנחנו כמובן צריכים להמשיך ולהמתין בשעות ובימים הקרובים ואנחנו באמת מאחלים לשיפור וחזרה אל המצב כפי שראינו בשבוע-שבועיים האחרונים״.