יאיר לפיד ועמנואל מקרון
צילום: פלאש 90/אי-פי

4 ימים לפני הבחירות: לפיד נסע לצרפת לפגוש את מקרון

גורם בסביבת נתניהו אמר על הפגישה: "לא פלא שמקרון - המוביל את הסכם הגרעין עם איראן - נפגש תוך כדי הבחירות עם לפיד שתמך בהסכם״
יואב קרקובסקי ומיכאל שמש
05 באפריל 2019
13:47

ח"כ ומספר 2 ברשימת כחול לבן יאיר לפיד נסע היום (שישי) לפריז כדי להיפגש עם נשיא צרפת עמנואל מקרון בארמון האליזה. הפגישה תיערך היום אחר הצהריים, מטעמו של לפיד נמסר כי השניים ידונו במצב במזרח התיכון, האיום האיראני והמלחמה באינטישמיות הגוברת באירופה.

הצטרפו לעדכונים השוטפים בערוץ הבחירות בטלגרם של כאן חדשות

גורם בסביבת נתניהו תקף את לפיד ואמר על הפגישה: ״לא פלא שמקרון - המוביל את הסכם הגרעין עם איראן  - נפגש תוך כדי הבחירות עם לפיד שתמך בהסכם״.

בשבוע שעבר התייחס מקרון להכרה האמריקנית ברמת הגולן, במהלך פגישתו עם מלך ירדן עבדאללה בפריז: "ההכרה בריבונות הישראלית בגולן, שהוא שטח כבוש, מנוגדת לחוק הבינלאומי. היא עלולה להגביר מתחים אזוריים". 

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

בפגישה הביעו שני המנהיגים דאגה להר הבית והתגברות המתח בין הישראלים לפלסטינים. נשיא צרפת הוסיף שלא ניתן להפריד את נושא מעמדה של ירושלים מההסדר הכולל של הסכסוך. לדברי מקרון: "עבור צרפת פתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני מותנה בהכרה בשתי מדינות - ישראל ופלסטין. המדינות יחיו זו לצד זו בשלום, עם גבולות מוכרים ובטוחים ועם ירושלים כבירה".