פרופ' ישראל אומן ופרופ' אהרון צ'חנובר
צילום: גילי יוחנן, פלאש 90

פרופ' צ'חנובר: מערכת הבחירות הייתה נוראית בשני הצדדים

חתן פרס נובל לכימיה דיבר בכאן רשת ב יומיים לפני פתיחת הקלפיות: "בחירות אף פעם לא היו כל כך עמוקות, אבל הפעם הגענו לשיאים חדשים" • פרופ' ישראל אומן הדגיש בכאן רשת ב כי ביטחון הוא חשוב אבל לא העיקר
בחצי היום
07 באפריל 2019
13:46

חתן פרס נובל לכימיה פרופסור אהרון צ'חנובר התייחס היום (ראשון) למערכת הבחירות וכינה אותה בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב "נוראית בשני הצדדים". צ'חנובר הסביר כי לא התקיים שום דיון עומק: "בחירות אף פעם לא היו כל כך עמוקות, אבל אני חושב שהפעם הגענו לשיאים חדשים". חתן פרס נובל לכלכלה פרופסור ישראל אומן הדגיש בתכנית כי ביטחון הוא חשוב אבל לא העיקר. "אם אין חזון אז אין ביטחון", הבהיר.

פרופסור צ'חנובר אמר בריאיון כי זה מפתיע אותו שכל מערכת בחירות עוסקת בסוף בעיקר בביטחון. "זה מדהים אותי", ציין והוסיף כי אנשים מושפעים מאוד מהתקשורת. הוא הבהיר כי את האזרח בישראל אמורות להטריד שלוש בעיות: ביטחון, בריאות וחינוך.

האזינו לריאיון המלא עם פרופסור אהרון צ'חנובר בכאן רשת ב

פרופסור ישראל אומן דיבר אף הוא בתוכנית, וציין כי אומרים שזאת מערכת בחירות קשה במיוחד, "אבל אני חושב שפשוט שוכחים". פרופסור אומן הסביר כי "הסקרים תמיד על הפנים, ותמיד שוכחים את זה. הם לא נכונים, אבל זה כן משפיע".

האזינו לריאיון המלא עם פרופסור ישראל אומן בכאן רשת ב

פרופסור אומן הדגיש כי לא צריך לגרש אף אחד מביתו ושאין לו בעיה עם ערבים, אך "איחוד לא יעבוד". חתן פרס הנובל ציין כי הוא תומך במפלגת הימין החדש מפני שיש להם "שני אנשים מצוינים שמובילים", והסביר שאיילת שקד "התחילה לעשות סדר במערכת המשפט".