רפי פרץ
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

רפי פרץ לכאן רשת ב: "איתמר בן גביר הרבה יותר מתון היום"

יו"ר איחוד מפלגות הימין הגדיר את הקמפיין של נתניהו כ"מניפולציה מוכרת". לדבריו: "נתניהו ימתיק את הנסיגות אם הוא יהיה גדול מדי תמורת החלת ריבונות בגושים"
הבוקר הזה
08 באפריל 2019
08:32

יו"ר איחוד מפלגות הימין, רפי פרץ, יצא היום (שני) נגד הקמפיין החדש של ראש הממשלה נתניהו ואמר כי "מדובר במניפולציה מוכרת". בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמר הרב הצבאי הראשי לשעבר: "מה שיקבע אם תקום ממשלת ימין זה רק גודל הגוש, לא גודל הליכוד. אם הליכוד יהיה גדול מדי, לצערי, עלולה לקום ממשלת שמאל".

הוא התייחס לנוער הגבעות ואיתמר בן גביר והוסיף: "יש לי חברים טובים שהילדים שלהם בנוער הגבעות. מבחינתנו איתמר בן גביר זה מישהו שאנחנו אימצנו אותו אלינו, אני חושב שהוא מדבר היום הרבה יותר מתון. הוא לא כהניסט, בוודאות שלא, יש לו יחס נפלא לארץ ישראל, לחיילי צה"ל. הוא נגד תג מחיר, הוא נגד פגיעה בערבים חפים מפשע. אני אומר לך את הדברים האלה מבדיקה מעמיקה עם עוצמה יהודית. אלה תנאים שאני יכול ללכת איתם".

האזינו לריאיון המלא עם רפי פרץ

הוא התייחס לדבריו של ראש הממשלה על החלת הריבונות היבודה ושומרון ואמר: "נתניהו ימתיק את הנסיגות אם הוא יהיה גדול מדי תמורת החלת ריבונות בגושים. ברגע האמת אנחנו צריכים להיות חזקים. והיחידים שמחויבים להתיישבות ולרצון להחיל את הריבונות על כל שטחי ארץ ישראל זה אנחנו".

על היחס של המפלגה ללהט"בים אמר פרץ לאריה גולן: "זה היה דבר שהוצא מהקשרו, אני מכבד כל אדם באשר הוא אדם ואני לא קובע לאדם איך לחיות. אני חושב באופן כללי שככה אנחנו צריכים להתייחס וכך אני מתייחס, בכנות. אני חושב שגם סמוטריץ' חושב היום מעט אחרת ואני לא המייצג אותו".