רז שמואלי
אורית פניני

בחירות העורכים - כאן 88 | 9.4.2019

עדכון אחרון - 9.4.2019
מערכת כאן
08 באפריל 2019
11:30
עודכן ב 09 אפריל 12:12

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

צד ג - מסך כחול

בקרוב צד ג יוציאו את אלבומם השני, "מתרגלים לדיסוננס", שהופק ביחד עם עידן רבינוביץ' (הקולקטיב). הם נכנסו לחיינו לפני כשנתיים בזכות השיר המצוין "משחק המיעוטים" והשנה הם חוזרים עם "מסך כחול", סינגל הבכורה מהאלבום החדש. מסך כחול עוסק באשליית השליטה על חיינו, ברגשות אשם ובמתח בין אסקפיזם מוחלט להתמודדות הבלתי נמנעת עם השדים שלנו.

רז שמואלי - תעשה שיבוא

את המילים לשירה החדש "תעשה שיבוא" כתבה רז שמואלי כבר לפני כחמש שנים ולא משנה כמה ניסתה היא לא הצליחה להלחין אותן. רצה הגורל והמילים הגיעו לידו של גדי רונן (דבק, 1:1, החצר האחורית), שהלחין את השיר ולדברי רז פשוט דייק את זה כל כך טוב שהפור נפל והשיר סוף סוף זכה לחיים. שיתוף הפעולה של השניים הוביל לשיר הנהדר הזה בהפקת יונתן וינרייך שמפיק את אלבומה החדש.

The National - Light Years

סינגל נוסף מגיע אלינו מהאלבום החדש והמסקרן, כמו תמיד, של הנשיונל. הפעם זה השיר שיסגור את האלבום, בלדת פסנתר קלאסית אבל מעודכנת, כיאה לבית היוצר של הסולן מאט ברנינגר. השיר יצא עם קליפ יפייפה שצילם הבמאי מייק מילס, והוא חלק מסרט קצר שילווה את האלבום וישא את שמו I Am Easy To Find. הסרט והאלבום יצאו ב-17 במאי, יש למה לחכות.

Vampire Weekend - This Life

בעוד שיש להקות שחזרו לאווירת הפופ האלקטרונית של שנות ה-80 ולהקות שחזרו לרוקנרול של שנות ה-70, ערפדי הסופ"ש ממשיכים לחזור שוב ושוב לצלילים שהביא לעולם פול סיימון. כמו בסינגל הבכורה Harmony Hall גם כאן הם מוכיחים עד כמה הם מסוגלים לכתוב אפל אבל לשיר מואר. This Life כמו אינספור שירים עוסק באהבה, מערכת יחסים ובגידה. ואולי בכלל זו מטאפורה לחיים?

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

Sun Tailor – Trials & Troubles
אסתר רדא – הלוואי
דניאל רובין – הסיפור בגדול
ירמי קפלן – חוף גורדון
לורן נוימן – Alice
מרסדס בנד – מה קרה שם
Andrew Bird – Sisyphus
Hague & White - Distant Relative
Karen O & Danger Mouse - Turn The Light
Quaker City Night Hawks – Pay to Play
Stella Donnelly – Lunch
Tame Impala – Patience
The Black Keys – Lo\Hi

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

לארכיון מדור בחירות העורכים