ניידת כיבוי אש

הסכסוך בכבאות: בית הדין הורה על גישור בין הוועד לנציבות

נשיא בית הדין האזורי לעבודה בנצרת קבע שהצדדים יתחילו בהליך גישור מיידי ויחזרו לשולחן המשא ומתן על הסכם קיבוצי חדש. ועד ארגון הכבאים ביטל את הצעדים הארגוניים שתכנן
אורלי אלקלעי
10 באפריל 2019
10:53

נשיא בית הדין האזורי לעבודה בנצרת, השופט מירון שוורץ, קבע לפנות בוקר (רביעי) שוועד ארגון הכבאים ונציבות כבאות והצלה יחלו בהליך גישור מיידי. ההליך, שיתקיים בפני נשיא בית הדין לעבודה בדימוס, יחזיר את הצדדים לשולחן המו"מ בנוגע להסכמי עבודה במערך הכבאות. זאת במטרה להגיע להסכם קיבוצי חדש.

בנוסף לכך, נקבע בהחלטה שהזימונים לחקירה בנציבות שרות המדינה של שמונה חברי ועד עובדים בטענה להפרות משמעת יוקפאו למשך 21 יום לפחות. זאת עד להודעה חדשה מצד נציבות שירות המדינה בנושא המשך החקירה. במסגרת ההסכמות, שקיבלו תוקף החלטת בית הדין, ביטל ועד ארגון הכבאים את הצעדים הארגוניים עליהם הודיע שלשום.

ביום שני הודיע הארגון לנציב הכבאות על חידוש המאבק. לטענת ארגון הכבאים הנציב הפר את ההסכם מחודש דצמבר בכך שלא יישם את הנחית בית הדין לעבודה להיפגש עם ארגון הכבאים אצל מגשר, לא נכנס למשא ומתן, לא יידע את הארגון בפרסום מכרזים חדשים בתוך המערך, פגע ביציאה של חברי ועד ומזכירות לפגישות וישיבות הארגון.