זירת התאונה

הידרדרות האוטובוס בשומריה: נקבע מותו של הנער שנפצע אנוש

דובר צה"ל התיר לפרסם כי מועמד לשירות ביטחון נהרג בתאונה בצפון הנגב, וכי חמישה נערים נוספים שהשתתפו במבחני מיון ליחידה קרבית נפצעו. הודעה נמסרה למשפחות. המשטרה ומצ"ח פתחו בחקירה משותפת
איציק זוארץ
12 באפריל 2019
00:29

דובר צה"ל פרסם הלילה (שישי) כי נקבע מותו של נער בן 18, שנפצע באורח אנוש בתאונה הקשה הערב באזור קיבוץ שומריה שבצפון הנגב. הנער, מועמד לשירות ביטחון שהשתתף בגיבוש של הצנחנים, נהרג כתוצאה מפגיעת אוטובוס אזרחי ריק שהידרדר ורמס אוהל שבו שהו הנער וכמה משתתפים נוספים בגיבוש. 


חמישה נערים נפצעו בינוני וקל ושניים מהם אושפזו בבית החולים סורוקה בבאר שבע. מבית החולים סורוקה נמסר כי מתוך חמשת הפצועים שפונו לבית החולים, שלושה שוחררו לביתם ופצוע נוסף יאושפז במחלקה הכירורגית כשהוא במצב בינוני. הפצוע החמישי משלים בירור בחדר המיון.

שאר הנערים שהיו עדים לתאונה הקשה שהתרחשה בפעילות גיבוש לצנחנים, שוחררו לבתיהם. איילון עוזרי, אחד הנערים שהבחין באוטובוס המידרדר, עלה עליו והפעיל את בלם היד. בכך כנראה מנע פגיעות נוספות. בהמשך שחזר את האירוע: ״ישבנו באוהל ודיברנו קצת על הריצה, על מה שהיה היום. פתאום שמעתי נערים צועקים לעברנו לברוח מהאוהל, הם צעקו 'תצאו, תברחו'. לא הבנתי בהתחלה מה קורה, חשבתי שצוחקים. כולם התחילו לברוח, שמתי לב שהאוהל הגדול מתחיל לזוז והמיטות נופלות עד שראיתי את שני הפנסים של האוטובוס נכנסים בנו. כל המיטות הקדמיות התגלגלו ואנשים התחילו להיכנס מתחת למיטות. לקחתי כמה נערים איתי ומשכתי אותם החוצה, כשיצאתי מהאוהל האוטובוס פגע לי בגב וישר יצאתי. ראיתי את האוטובוס ממשיך במדרון, הדלת שלו היתה פתוחה, רצתי לתוך האוטובוס אל מושב הנהג, לחצתי על הברקס הרמתי את בלם היד והאוטובוס נעצר".נער נוסף שהשתתף בגיבוש סיפר: "חלק מהחברים היו בתוך האוהל, הלכו לנוח בתוך שקי שינה. כמה נשארו בחוץ ולפתע צעקו 'צאו מהר מהאוהל', אבל האוטובוס כבר היה קרוב ומי שישן בשקי השינה הקרובים - נפגע. אחד הנערים עלה לאוטובוס, הצליח להשתלט עליו ובלם. זה היה מחזה מפחיד״.