טל רוסו
צילום: פלאש 90

טל רוסו מבהיר: לא מתפטר אבל התוצאות מחייבות חשבון נפש

מספר שתיים במפלגת העבודה הודף את השמועות על כוונתו להתפטר בעקבות תוצאות הבחירות. בחשבון הפייסבוק שלו כתב: "לא הופעל עלי לחץ לפרוש מאף אחד"
זאב קם
12 באפריל 2019
12:32

מספר שתיים במפלגת העבודה, טל רוסו, הודף היום (שישי) את הטענות לפיהן הוא שוקל לפרוש. בציוץ בחשבון הטוויטר שלו כתב רוסו שתוצאות הבחירות מחייבות חשבון נפש, אך הוא מתכוון להישאר במפלגה. 

"חברים, עזבו שמועות, קבלו עידכון ממקור ראשון. תוצאות הבחירות העגומות מבחינת המפלגה, ומבחינתי האישית - מחייבות זמן לחשבון נפש אישי ומפלגתי", כתב רוסו. "בכל מקרה חשוב לי כבר עכשיו לומר באופן חד משמעי: אני עם מפלגת העבודה. לא הופעל עלי לחץ לפרוש מאף אחד".


אתמול מסרו גורמים בעבודה שיו"ר המפלגה שוקל לפרוש מתפקידו. אבי גבאי צפוי להודיע על כך בתחילת השבוע הבא, אך ככל הנראה הוא לא יתפטר מהכנסת. לפי הגורמים, קיימת אפשרות שיוחלט על מינוי יו"ר זמני עד לפריימריז, שמועדם צפוי להיות מוקדם אף הוא.

מזכ"ל המפלגה, ערן חרמוני, נפגש אתמול עם גבאי וקרא לו להתפטר מתפקידו. לאחר הפגישה כתב חרמוני בפייסבוק כי "הבהרתי לגבאי כי לאור תוצאת הבחירות ההרסנית, עליו לקחת אחריות ולהתפטר לאלתר מתפקיד יו"ר מפלגת העבודה, כפי שהיה עליו לעשות עוד בערב ההפסד". עם זאת הוסיף חרמוני: "ההתפטרות של גבאי כשלעצמה רחוקה מלהביא את הישועה".