רכבת ישראל

יו"ר ועד עובדי הרכבת לכאן חדשות: ההנהלה החליטה על השביתה

גילה אדרעי האשימה את ההנהלה בהשבתת הפעילות הבוקר: "ההנהלה מסיטה אש כלפי העובדים - הכל בגלל שלא יכלה למצוא שני עובדים מחליפים"
שרון עידן
12 באפריל 2019
17:15

יו"ר ועד עובדי הרכבת, גילה אדרעי, האשימה היום (שישי) את ההנהלה בהשבתת הפעילות שהתרחשה הבוקר. "ועדת העובדים לא הנחה את העובדים להיעדר מהעבודה ובוודאי שלא לפגוע בתנועת הרכבת. הנהלת החברה החליטה לעצור את הרכבות בלי שום סיבה", אמרה אדרעי לכאן חדשות בהתבטאות מצולמת ראשונה שלה מאז שנכנסה לתפקיד.

אדרעי טענה כי ההשבתה קרתה משום שההנהלה לא הצליחה למצוא מחליפים לשני עובדים. "באיזה עולם מתוקן עוצרים רכבות בגלל שני עובדים? הנהלת החברה ממשיכה באסטרטגיה שלה להסיט את האש כלפי העובדים, במקום להתמודד עם הכשלונות שלה והכל על גבם של הנוסעים. זו פשוט שערוריה", תקפה אדרעי. 


יו"ר דירקטוריון הרכבת, דן הראל, אמר היום בכאן רשת ב כי הוא "מתבייש בשם העובדים במה שקרה הבוקר". הראל האשים את אדרעי והוועד כי הם "פועלים בצורה עבריינית". יו"ר הדירקטוריון ציין כי "גם ועדת הבדיקה שהקימה ההסתדרות לא רצינית, מי שעומד בראשה הוא מי שמייצג בבית הדין לעבודה את העובדים".

עוד הוסיף הראל: "אם אזרחי מדינת ישראל שואלים את עצמם למה תחנת ההגנה לא מחושמלת או למה המוסך של הקטרים לא מחושמל, זה כי הוועד משבש כל אפשרות לעשות את זה. וזה רק עיצום אחד מתוך 40 עיצומים שהם נוקטים. אני בטוח שבגלל העיצומים של הוועד, וחוסר שיתוף פעולה וטרפוד כל עבודה של עובדי רכבת בקו תל אביב־ירושלים, הם לא מוכנים לעבוד על הקו כי הם רוצים תוספת שכר, שהסכמנו לתת להם דרך אגב, אבל הם רוצים עוד ועוד".

שני מנהלי תנועה הודיעו על מחלה שהשביתה הבוקר את תנועת הרכבות בכל רחבי הארץ. בהודעת ההנהלה נמסר כי "תנועת הרכבות תשוב בדקות הקרובות, אך ייקח כשעתיים עד שתשוב לסדרה. הנהלת הרכבת מתנצלת בפני הנוסעים, רואה בחומרה רבה את הצעד הפראי והבלתי חוקי שננקט הבוקר על ידי נציגות העובדים".