תקיפה בסוריה, ארכיון

דיווחים בסוריה: ישראל תקפה מרכז לפיתוח טילים

גורם צבאי סורי רשמי טוען כי מטוסי חיל האוויר תקפו שלושה יעדים, בהם עמדה של חיזבאללה באזור העיר מיסיאף שבמרכז-מערב המדינה. עוד נמסר כי מערכות הנ"מ הסוריות הופעלו וכי נהרסו מספר מבנים. גורמי אופוזיציה סוריים: התקיפה כוונה ליעדים שקשורים לאיראן ומשמרות המהפכה
רועי קייס וערן זינגר
13 באפריל 2019
07:08
עודכן ב 09:01

גורם צבאי סורי רשמי טען הלילה (שבת) כי חיל האוויר הישראלי תקף בבסיס הצבאי א-טלאא'ע באזור העיר מיסיאף שבמערב המדינה. לפי אותו גורם, בשעה 02:30 תקפו מטוסי חיל האוויר מהמרחב האווירי הלבנוני את המחנה. עוד נמסר כי מערכות הנ"מ הסוריות הופעלו באופן מידי כדי ליירט את הטילים ומקצתם הופלו לפני שפגעו ביעדם.


מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם דיווח כי 17 לוחמים מכוחותיו של המשטר הסורי וחמושים הנאמנים לו נפצעו בתקיפה הישראלית. בנוסף, נטען כי יש מידע על אבידות בנפש בקרב החמושים - שלא ברור אם הם איראנים או בעלי אזרחויות אחרות שנאמנים לאיראן. עוד נטען כי התקיפות היו מכוונות לבית הספר אל-מוחסאבה בעיר ולמרכז לפיתוח טילים לטווח בינוני בכפר א-זאווי. 

בכלי התקשורת הממלכתיים בסוריה שודרו תיעודים של יירוט הטילים ששוגרו על ידי מערך הנ"מ הסורי לעבר הטילים הישראליים. על פי הדיווחים, הדי הפיצוצים נשמעו היטב גם במרחב של העיר חומס במרכז סוריה.

לפני שבועיים טען המשטר הסורי כי ישראל תקפה יעדים בפאתי העיר חלב באזור א-שייח' נג'אר. על פי הדיווחים, התקיפה כוונה למצבורי נשק איראניים באותו אזור. מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם טען כי בתקיפה נהרגו שבעה בני אדם, בהם שישה לוחמים עיראקים ועוד לוחם איראני, אך לדיווח לא התקבל אישור ממקורות אחרים.