נתניהו בנאום
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

נתניהו במסיבת הניצחון של הליכוד: "פרשנים איימו שאשלם מחיר אישי"

ראש הממשלה נאם באירוע הרמת הכוסית של המפלגה, שזכתה ב-35 מנדטים. הוא תקף את התקשורת ואמר כי "אזרחי ישראל נתנו לנו אמון מלא". נתניהו הוסיף: "מה שריגש אותי זה הברכות ממנהיגי מדינות מוסלמיות"
מיכאל שמש
16 באפריל 2019
20:08

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע היום (שלישי) באירוע הרמת הכוסית של הליכוד, לקראת חג הפסח, ונשא את נאום הניצחון בבחירות. נתניהו הגדיר את נצחון הליכוד כהיסטורי ואמר כי "יחד הבאנו ניצחון אדיר והשגנו הישג היסטורי. אני מבטיח להמשיך לעבוד למענכם ולמען כל אזרחי ישראל".

"יש כאלה שעדיין לא הפנימו את תוצאות הבחירות. בסוף השבוע צפיתי בטלוויזיה ישבו שם פרשנים ששיגרו לעברי איומים שלא אמנה את אחד מחברינו המוכשרים לתפקיד בכיר. אזרחי ישראל נתנו לנו אמון מלא, אבל הם מאיימים עלי שאם אממש את המנדט אשלם מחיר אישי כבד", המשיך ראש הממשלה. "אני לא נרתע מהתקשורת. השיטות האלה עברו מהעולם. הציבור לא קונה את זה יותר. הוא אמר את זה בצורה המפורשת ביותר בבחירות האחרונות". 


נתניהו הוסיף כי קיבל ברכות רבות ממנהיגי העולם, והדגיש: "מה שריגש אותי זה הברכות ממנהיגי מדינות מוסלמיות. אני מאמין שיש כאן פתח גדול לעתיד, פתח גדול לתקווה. כל זה בנוי על כך שהפכנו את מדינת ישראל לכוח עולמי עולה. למדינה חזקה, עצמאית, ומתקדמת, שמביאה הרבה אור לעולם. עשינו זאת בראש מורם מתוך עוצמה". 

מוקדם יותר נאם יו"ר ש"ס אריה דרעי באירוע הניצחון של המפלגה במעלה החמישה: "ש"ס היא המפלגה השלישית בגודלה, נקודה. כמה היינו צריכים לשכנע שנעבור את אחוז החסימה, כמה היינו צריכים לשכנע את כולם שהסקרים לא יודעים לסקור את ש״ס". 

הוא התייחס למשא ומתן הקואליציוני ואמר כי "אנחנו נעמוד על קווי היסוד, על התיקים ועל כל מה שנדרש כפי שמגיע למפלגה השלישית בגודלה ושאף אחד לא יעמיד אותנו למבחן. שימו לב שלשתי המפלגות שמבקשות את משרדי האוצר והביטחון יחד יש אותו מספר מנדטים כמו ש"ס. נתניהו התקשר אלי ביום שלישי שעבר ברבע ל-10, עוד לפני פרסום המדגמים. גם בפגישה שלי איתו אתמול הוא הבין מי השותפים הבכירים שלו".