משה כחלון
צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

בכירים בכולנו מבהירים: כחלון לא יוותר על סמכויות משרדו

במפלגתו של שר האוצר מגיבים לדיווחים לפיהם דרעי דורש העברת סמכויות מנהל התכנון. לדברי הבכירים: לכחלון אין כוונה להיות שר אוצר חלקי. בכולנו צפוים לדרוש גם את תיק הבינוי וועדת הפנים
זאב קם
17 באפריל 2019
08:11

בכירים במפלגת כולנו מבהירים הבוקר (רביעי) ששר האוצר משה כחלון לא יסכים לוותר על סמכויות משרדו. זאת לאור הדיווחים על כך ששר הפנים אריה דרעי דורש לקחת בחזרה את מנהל התכנון ממשרד האוצר למשרד הפנים. הבכירים הבהירו כי "לכחלון אין כוונה להיות שר אוצר חלקי או רק ברמת הכותרת".

בנוסף לכך, התיק השני שבכולנו מתכוונים לדרוש הוא משרד השיכון, בו הם מחזיקים כיום. למעשה במפלגה דורשים להעתיק את המצב הקיים מהממשלה הנוכחית מבחינת התיקים שלהם. בנוסף, במפלגה דורשים גם את ועדת הפנים של הכנסת, כדי להשלים את היכולת להשפיע על נושא הדיור באמצעות כל הכלים שנוגעים אליו.

בשבוע שעבר פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי מפלגת כולנו נמצאת במגעים מתקדמים להתאחד עם הליכוד. למרות זאת בתוך הסיעה עדיין קיימות גירסאות סותרות בנושא. ח"כ רועי פולקמן דחה בפגישה עם הנשיא את הדיווחים על השיחות בנוגע לאיחוד בין המפלגות. מנגד אמר השר אלי כהן שהתקיימו מגעים, אך הם הופסקו עד לאחר הטלת הרכבת הממשלה על נתניהו.