פרץ, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרץ: "אין בי שמחה לאיד על השריפה בנוטרדאם"

יו"ר איחוד מפלגות הימין הבהיר בריאיון לכאן רשת ב כי "כואב לי הלב שקורית שריפה כזו". על מינוי חבר מפלגתו איתמר בן גביר לוועדה למינוי שופטים פרץ סירב לומר מפורשות כי יציב זאת כתנאי במשא ומתן הקואליציוני
קלמן ליברמן
17 באפריל 2019
09:26

יו"ר איחוד מפלגות הימין הרב רפי פרץ התייחס הבוקר (רביעי) לשריפה שהרסה חלקים נרחבים מקתדרלת נוטרדאם בפאריס, ואמר בריאיון לקלמן ליבסקינד ויובל אלבשן בכאן רשת ב כי "אין לי שמחה לאיד שהדבר הזה קורה". לצד זאת הוא הוסיף כי "אני יודע שהמקום הזה עשה לעם ישראל עוול בהיסטוריה ואני כואב על העוול הזה תמיד".

האזינו לריאיון המלא עם רפי פרץ בכאן רשת ב:

"כואב לי הלב שקורית שריפה כזו", המשיך פרץ. "זה מקום שיש בו צד של מונומנט היסטורי ואני לא מנותק מהעולם". הדברים נאמרו על רקע דבריהם של גולשים ברשתות החברתיות שהביעו אתמול שמחה על האירוע הקשה בנוטרדאם, שבה לטענתם נשרפו ספרי תלמוד לפני כ-700 שנים.

פרץ התייחס בריאיון גם לנציג עוצמה יהודית בסיעתו, איתמר בן גביר, ולמשא ומתן הקואליציוני להרכבת הממשלה. על הסיכום בתוך איחוד מפלגות הימין להתעקש על מינוי בן גביר לחבר הוועדה למינוי שופטים הוא אמר כי "אני אפעל שהוא יקבל משהו בתוך הוועדה הזאת. אנחנו נדון על זה במו"מ וראש הממשלה יחליט".

עם זאת, פרץ לא ציין במפורש כי יציב את מינוי בן גביר לוועדה כתנאי במשא ומתן. "אנחנו כמובן דיברנו על הדרישה שלנו לתיקי החינוך והמשפטים", הוסיף פרץ.

פרץ נשאל גם על הבדלי ההשקפות בינו לבין אנשי עוצמה יהודית, ועל כך אמר כי "אני בדקתי איתם את הדברים הכי עקרוניים לי - היחס לחיילי צה"ל, היחס לתג מחיר והיחס לערבים חפים מפשע, ובשלושת הדברים האלה התשובות מתאימות לדרכי. יש ניואנסים ואני לא אומר שאנחנו מאותו בית מדרש אבל לא בגלל זה אני הולך להשחיר אותם. כהנא מחוץ לחוק והם לא".