ראובן ריבלין והשופט חנן מלצר
צילום: קובי גדעון, לע"מ

ריבלין קיבל את תוצאות הבחירות הרשמיות: "חברי הוועדה פעלו בהוגנות"

"מערכת הבחירות הנוכחית טמנה בחובה אתגרים שכמותם טרם ראינו", אמר נשיא המדינה. יו"ר ועדת הבחירות השופט מלצר התייחס לטענות על אי סדרים בספירת הקולות: "כל השגה באשר היא נבדקה"
אוריה אלקיים
17 באפריל 2019
16:17

נשיא המדינה ראובן ריבלין קיבל היום (רביעי) לידיו את תוצאות הבחירות הרשמיות לכנסת ה-21 מידי יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט חנן מלצר. "חברי הוועדה פעלו בממלכתיות, ביושר ובהוגנות, על מנת להבטיח שוויון לכל המועמדים בפני החוק ובפני הבוחר", אמר ריבלין.

עוד הוסיף הנשיא: "מערכת הבחירות הנוכחית טמנה בחובה אתגרים שכמותם טרם ראינו. נוכחנו לדעת, מחד, הטכנולוגיה היא כלי חשוב להגברת השקיפות והנגישות. השנה, לראשונה, נערך 'פיילוט' המאפשר לעיוורים וללקויי ראייה להצביע באופן עצמאי, באמצעות מכשיר עזר ייחודי. מאידך, הטכנולוגיה עלולה לשמש גם כלי נשק, להתנגחות משולחת רסן ביריבים פוליטיים. מול מגמה מסוכנת זו התייצבו חברי ועדת הבחירות".


הנשיא התייחס לשיעור ההצבעה הנמוך ביחס לבחירות הקודמות ואמר: "משימתנו מכאן והלאה היא להגביר את האמון, לחזק את מעורבותו של הציבור בשיח הפוליטי, ולתמרץ כמה שיותר מאזרחי המדינה לממש את זכותם וחובתם הדמוקרטית".

יו"ר ועדת הבחירות אמר: "בימים האחרונים לצערי, ניסו לערער את הלגיטימיות של התוצאות על ידי הגשת השגות, הללו נבדקו כולן על ידנו כעניין שבשגרה מטעמנו אנו. כל השגה באשר היא נבדקה. בנוסף ולפנים משורת הדין, כחלק מגישת השקיפות שליוותה את הוועדה בעשייתה, הנחיתי מלכתחילה לפתוח את כל הדיונים כפי שעשה כבוד הנשיא גם בהתייעצויות. עשינו כך בכל דיוני הוועדה, בכך שהעלינו את התוצאות בזמן אמת לעיון הציבור".