אנשי מפלגת העבודה
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

העבודה: הפריימריז יתקיימו בחצי השנה הקרובה

בין המועמדים הבולטים להחליף את אבי גבאי: עמיר פרץ, איתן כבל, איציק שמולי וסתיו שפיר. כרגע לא ברור אם גבאי יתמודד על התפקיד בפעם השנייה
יואב קרקובסקי
17 באפריל 2019
17:21

מפלגת העבודה הודיעה היום (רביעי) כי הפריימריז במפלגה, בהם ייבחר יו"ר חדש שיחליף את אבי גבאי, צפויים להתקיים בטווח שבין שלושה חודשים לחצי שנה. שמות המועמדים לתפקיד שהוזכרו עד כה הם חברי הכנסת עמיר פרץ, איציק שמולי, סתיו שפיר ואיתן כבל.

שם נוסף שעלה הוא דני עטר, שכיהן בעבר כחבר כנסת מטעם המפלגה לפני מינויו ליו"ר קק"ל. כרגע לא ברור אם היו"ר המכהן אבי גבאי יתמודד על התפקיד בפעם השנייה, אך על פי ההערכות הוא לא צפוי לכך.

בפוסט שעלה בדף הרשמי של מפלגת העבודה נכתב: "כידוע, מערכת הבחירות לא הסתיימה כפי ששאפנו וציפינו. לא ברמה הלאומית, ולא ברמה המפלגתית. מספר המנדטים שקיבלנו מציב בפנינו אתגר פרלמנטרי - שמחייב אותנו לעמוד בעוצמה מול המתקפות של הממשלה הזאת נגד שלטון החוק והדמוקרטיה - ולצידו גם אתגר כלכלי ותקציבי. כל זה כמובן לא ימנע מאיתנו לנהל אופוזיציה לוחמת מול ההתקפות של הממשלה הזו נגד הדמוקרטיה ונגד שלטון החוק".

לפני כשבוע התייחס גבאי לדרישות שייתפטר: "אני מכיר ויודע מהו כובד המשקל והאחריות שמונחים על כתפיו של יו"ר מפלגת העבודה. אמשיך לפעול למען תנועת העבודה והציבור בישראל וב־30 באפריל אשבע אמונים כחבר בכנסת ישראל ואשרת את הציבור מהאופוזיציה. בימים הקרובים אקיים התייעצויות עם חברי הכנסת של מפלגת העבודה לגבי הקדמת מועד הפריימריז לתפקיד יו"ר המפלגה ואפשרויות נוספות שעומדות על הפרק".