מצביעה בקלפי בירושלים, ביום הבחירות
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בליכוד ידרשו מהשותפות הקואליציוניות חוק להצבת מצלמות בקלפיות

אחרי הסערה שנוצרה ביום הבחירות, במפלגת השלטון ידרשו במו"מ הקואליציוני לעגן בחוק את מערך הבקרה והפיקוח בקלפיות - כדי למנוע אי סדרים
זאב קם
17 באפריל 2019
21:37

בליכוד מתכוונים לדרוש מכל השותפות הקואליציוניות להכניס להסכם הקואליציוני סעיף, שיקבע חקיקת חוק להצבת מצלמות בקלפיות בבחירות הקרובות – כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11.

לאחר הסערה שיצרו המצלמות הנסתרות בבחירות האחרונות, בליכוד ידרשו במו"מ לחוקק חוק שיסדיר את כל מערך הבקרה והפיקוח בקלפיות בבחירות, כדי למנוע אי סדרים במוקדי ההצבעה. זאת, בין היתר באמצעות הצבת מצלמות מסודרות בקלפיות. הדרישה באה בתגובה לטענות שהושמעו נגד מפלגת השלטון במהלך יום הבחירות סביב נושא המצלמות. עתה, מבקשים בליכוד, להסדיר את הנושא אחת ולתמיד.


יום אחרי הבחירות הודה משרד הפרסום "קייזלר ענבר" כי הוא אחראי למבצע "טוהר המידות במגזר הערבי". "בזכות זה שהוצבו משקיפים מטעמנו בכל קלפי, אחוז ההצבעה ירד מ-50%, הנמוך ביותר שנראה בשנים האחרונות!", נכתב בפוסט בדף הפייסבוק של המשרד, שאליו צורף צילום של אנשי המשרד ביחד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה.

שלשום פנתה ח"כ עאידה תומא-סוליאמן מחד"ש-תע"ל אל היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט", בפנייה שיורה למשטרה ולגורמי האכיפה לאסוף את המצלמות ואת החומר שתועד בעזרתן.