גבול ישראל-סוריה, ב-2011
צילום: משה שי, פלאש 90

רוסיה: הדיווחים בישראל על הוצאת עצמותיו של אלי כהן מסוריה - שגויים

בהודעת משרד החוץ במוסקווה נכתב: "אנו מפריכים בתוקף את ההמצאות של כמה כלי תקשורת ישראליים, המניעים להפצת מידע מוטעה כה בוטה - בלתי מובנים"
רועי קייס ועמיחי שטיין
17 באפריל 2019
22:48

רוסיה אומרת כי דיווחים בישראל שלפיהם היא הוציאה את עצמותיו של המרגל הישראלי אלי כהן מסוריה – אינם נכונים. בהודעה שפרסם הערב (רביעי) משרד החוץ הרוסי נכתב: "אנו מפריכים בתוקף את ההמצאות של כמה כלי תקשורת ישראליים שנציגים רוסים הוציאו מסוריה כביכול את שרידי סוכן המוסד אלי כהן שהוצא להורג בדמשק ב-1965".

"המניעים להפצת מידע מוטעה כה בוטה, כמו גם מי צורך אותו, בלתי מובנים", נמסר עוד. "אנו קוראים לשותפינו הישראלים, כולל עיתונאים, לנקוט זהירות רבה, להיות מקצועיים וכנים בעת התייחסות לנושאים כה רגישים".


בשבוע שעבר אמר שגריר רוסיה בביירות, אלכסנדר זסיפקין, כי הוא אינו צופה שיהיו השלכות שליליות למסירת גופתו של זכריה באומל על הברית בין רוסיה למשטר הנשיא בשאר אסד בסוריה.

"מסירת הגופה בראיית רוסיה היא בעלת אופי הומניטרי בראש ובראשונה – ניתנו למהלך פרשנויות מוגזמות", אמר השגריר הרוסי בריאיון לעיתון הלבנוני"אל-ג'ומוהריה". בעיתון צוטטו גורמים בציר ההתנגדות שהביעו מורת רוח מכך שנשיא רוסיה ולדימיר פוטין, בניגוד לאמירותיו, התעלם מההנהגה הסורית בהקשר הזה ונמנע מתיאום עמה.