מירי רגב
צילום: דוד כהן, פלאש 90

מירי רגב: תיק ביטחון הפנים בהחלט מעניין אותי

שרת התרבות התייחסה לחוק הצרפתי אצל ירון דקל ועמית סגל בכאן רשת ב, ואמרה: "ראש הממשלה צריך לכהן עד החלטה חלוטה וסופית של בית המשפט". על היום של אחרי הרכבת הממשלה אמרה: "זה לא סוד שתיק ביטחון הפנים מעניין אותי"
ירון דקל ועמית סגל
18 באפריל 2019
10:04

"בעברי דיברתי על תיק ביטחון הפנים. זה לא סוד שהתיק מוצא חן בעיניי, אבל לא רק הוא", כך אמרה הבוקר (חמישי) השרה מירי רגב בתוכנית של ירון דקל ועמית סגל בכאן רשת ב. בנוגע להרכבת הממשלה אמרה רגב: "השיטה הדמוקרטית במדינת ישראל היא שלמרות שהמפלגה הגדולה מקבלת 36-35 מנדטים היא צריכה שותפים קואליציוניים כדי להגיע ל־61, ולכן יש כאן פשרות ויש כאן גמישויות ואני סומכת על ראש הממשלה שהוא יעשה את זה בפעם החמישית בצורה הטובה ביותר".

האזינו לריאיון המלא עם שרת התרבות, מירי רגב, בכאן רשת ב

אם תקבל את תיק ביטחון הפנים אמרה רגב כי תנסה למנוע את כל סוגיית ההדלפות: "אני אצטרף למה שאמר גם גלעד ארדן וגם המפכ"ל היוצא, שינוי אחד זה למנוע הדלפות. למנוע את כל סוגיית ההדלפות ולאפשר את אמון הציבור במשטרה".

על החוק הצרפתי אמרה שרת התרבות: "הציבור לא יודע מה זה החוק הצרפתי, אתם מדברים על החוק הצרפתי אבל הדבר הזה לא נמצא כרגע על השולחן. אני אומרת שאנחנו עוד לא יודעים איזה חוקים יש על השולחן. אני מאמינה שהתיק הרביעי בכתב האישום נגד נתניהו בהמלצה על שוחד יקרוס, אני מאמינה בזה לחלוטין. אמרתי את זה גם בעבר – ראש ממשלה צריך לכהן כראש ממשלה עד שיהיה כתב אישום ברור וחלוט של בית המשפט".

בתשובה לטענות שהחביאו אותה מקמפיין הליכוד אמרה רגב: "גם את תחזור על שקר 100 פעם הוא לא יהפוך לאמת, לא החביאו אותי בקמפיין, אני חושבת שאני השרה שהתראייה הכי הרבה פעמים במהלך הקמפיין הזה, הייתי שותפה מלאה לקמפיין, אני שמחה על זה שאני סמל ועוגן במפלגת הליכוד, עשינו ביחד את הבלתי אפשרי".

על כך שהימין החדש לא נכנסה לממשלה אמרה השרה: "זה באמת מצער שגוש הימין פספס עוד 4 מנדטים. זאת הייתה טעות להקים את המפלגה, לפצל את הבית היהודי. אני אמרתי את דעתי עוד לפני כן, אני חושבת שזה גם לעשות סיבוב על הציונות הדתית, גם לנטוש את הבית, זה לא נכון".