משה כחלון

גורמים במו"מ הקואליציוני: כחלון מערים קשיים מהותיים בדרך להרכבת הממשלה

יו"ר כולנו הוא ראש המפלגה היחיד שצפוי להצטרף לקואליציה ושטרם נפגש עם נתניהו. הגורמים מסרו לכאן חדשות כי כחלון מתמהמה ולא מוסר תנאים בסיסיים
מיכאל שמש
18 באפריל 2019
20:55

גורמים שמעורבים במו"מ הקואליציוני אמרו לכאן חדשות כי שר האוצר ויו"ר כולנו משה כחלון מערים קשיים מהותיים בדרך להרכבת הממשלה, כך פורסם הערב (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. בלשכת נתניהו מנסים מיום ראשון לתאם פגישה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לכחלון - ראש המפלגה היחיד שצפוי להצטרף לקואליציה שטרם נפגש עימו. 


לפי הגורמים, כחלון אמנם שהה בחו"ל אך בפועל נמנע מלהעביר תנאים בסיסיים להצטרפות לממשלה, למשל אם הוא מעוניין להצטרף לליכוד. כמו כן, מסתמן שכחלון לא מרוצה מהכוונה להעביר חלק מסמכויות הבנייה שניתנו למשרד האוצר בממשלה הקודמת למשרד הפנים של דרעי.

אתמול פורסם שבכולנו מתכוונים לדרוש לצד תיק האוצר גם את תיק השיכון, שגם בו הם מחזיקים כיום. בנוסף, במפלגה דורשים גם את ועדת הפנים של הכנסת, כדי להשלים את היכולת להשפיע על נושא הדיור באמצעות כל הכלים שנוגעים אליו.

בשבוע שעבר פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי מפלגת כולנו נמצאת במגעים מתקדמים להתאחד עם הליכוד. למרות זאת בתוך הסיעה עדיין קיימות גירסאות סותרות בנושא. ח"כ רועי פולקמן דחה בפגישה עם הנשיא את הדיווחים על השיחות בנוגע לאיחוד בין המפלגות. מנגד אמר השר אלי כהן שהתקיימו מגעים, אך הם הופסקו עד לאחר הטלת הרכבת הממשלה על נתניהו.