יואב קיש
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יואב קיש על חוק הגיוס: לא תהיה פה כפייה דתית או חילונית

חבר הכנסת מהליכוד התייחס לדרישות ישראל ביתנו, ש"ס ויהדות התורה בעניין החוק ואמר כי "מי שחושב שבגלל שקיבל עוד 2-3 מנדטים יוכל להפוך את סדרי החיים במדינה – טועה". קיש שלל את האפשרות למיזוג ישראל ביתנו בליכוד אך אמר כי בניגוד לה, חבירה של כולנו היא טבעית
בחצי היום
22 באפריל 2019
13:03

יו"ר ועדת הפנים, חבר הכנסת יואב קיש מהליכוד, מתייחס היום (שני) לנושא חוק הגיוס שעולה המשא ומתן הקואליציוני ואומר כי "בישראל לא תהיה כפייה דתית ולא כפייה חילונית. בריאיון לליאן וילדאו בתכנית בחצי היום בכאן רשת ב, אמר קיש כי "אם מישהו חושב שיוכל לשנות את סדרי המדינה בגלל שקיבל שניים או שלושה מנדטים הוא טועה".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

"תראה מה מנדט אחד עושה", אמר קיש. "בהסתכלות הכללית חשוב להסתכל על הסטטוס קוו ולאפשר למגזרים השונים לחיות ביחד. צריך ללכת לשינויים רק בהסכמות. גם ליברמן וגם ליצמן יצטרכו לרדת מהעצים שהם טיפסו עליהם. אני חושב שעם שאר המגזר החרדי כבר יש הבנות, ואיך בדיוק לרבע את המעגל עם ליברמן וליצמן זה בדיוק מה שיעשו עכשיו במסגרת המשא ומתן הקואליציוני".

קיש התייחס גם לאפשרות של איחוד הליכוד עם כולנו וישראל ביתנו. "כבר חווינו חיבור עם ישראל ביתנו שלא הצליח. אין זהות בין הליכוד וישראל ביתנו. יש די.אן.אי שונה". עם זאת, צייו קיש כי המקרה של כולנו הוא אחר. "כולנו יצאה מהליכוד ומעמדו של גם כחלון וגם של אלי כהן חזק בתוך הליכוד. אני בהחלט מאמין שבמידה שכחלון יבחר ויחליט שהוא לא רוצה להמשיך בסיעה של ארבעה מנדטים, זה טבעי לגמרי שהם יתמזגו אלינו".