בחירות במגזר הערבי
צילום: רועי אלימה, פלאש 90

זיופי הבחירות במגזר הערבי: "השופט מלצר לא נתן גיבוי לערבים"

יו"ר ועדת הבחירות פנה ליועמ"ש ולמשטרה בנושא ועורר זעם בחברה הערבית. חוקר הפוליטיקה הערבית סלים בריק הסביר שהקונוטציה שלילית. מנהל תחום חברה משותפת הביע חשש מיציאה של הציבור הערבי ממערכת הבחירות
קלמן-סגל
22 באפריל 2019
19:37

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט חנן מלצר פנה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ולמשטרה לפני חג הפסח, בבקשה לפתוח בחקירה פלילית בחשד לזיופים בכמה קלפיות - רובן ביישובים ערביים ודרוזיים. סלים בריק, חוקר הפוליטיקה הערבית ומרצה למדעי המדינה באוניברסיטת חיפה, ציין שהשופט מלצר טעה בכך שלא נתן גיבוי לאוכלוסייה הערבית והסביר כי "הקונוטציה הייתה שלילית" כלפי הציבור הערבי בבקשה של יו"ר ועדת הבחירות.

"הבחירות המוניציפליות בחברה הערבית הן בבסיסן בחירות מושחתות ואלימות. אנחנו מודרים ממרכזי השיח הפוליטי ולכן התופעות גם לא מטופלות. יש דפקט רציני בהתייחסות לאוכלוסייה הערבית", אמר בריק בריאיון לקלמן ליבסקינד ואראל סגל בתכנית "קלמן-סגל" בכאן 11.

מוחמד דראושה, מנהל תחום חברה משותפת, גבעת חביבה אמר בתכנית כי הוא נעלב מהבקשה של השופט מלצר גם כן, משום ש"זאת הפריזמה הבלעדתי לחברה הערבית - הערבים נוהרים, הערבים מזייפים - כאילו שזאת תרבות בחברה הערבית".

דראושה הביע חשש מיציאה של הציבור הערבי ממערכת הבחירות. "הציבור הנקי רוצה מעורבות אזרחית נקייה בתהליך קבלת ההחלטות", אמר והוסיף כי "האחריות של מפלגת השלטון היא למצוא את הדרך להכניס את הציבור הערבי למערכת".