בנימין נתניהו ועמנואל מקרון

גורם בשגרירות צרפת לכאן חדשות: מופתעים מזימון השגרירה

הגורם התייחס לדברים מעוררי המחלוקת של השגריר הצרפתי היוצא בארה"ב, ואמר: "גם שגרירי ישראל לשעבר בצרפת התבטאו לאחר שיצאו לפנסיה באופן בעייתי". לצד זאת, נמסר כי היחסים בין המדינות מעולים
עמיחי שטיין
30 באפריל 2019
14:17

בשגרירות צרפת בישראל הופתעו היום (שלישי) מזימון השגרירה לשיחת נזיפה במשרד החוץ, כך אמר גורם בשגרירות הצרפתית לכאן חדשות. השגרירה הלן גאל זומנה  לשיחה על רקע דברים שאמר שגריר צרפת היוצא בארצות הברית, ג׳ראר ארו ולפיהם ישראל היא "מדינת אפרטהייד".

הגורם בשגרירות התייחס לדברי ארו, ואמר: "גם שגרירי ישראל לשעבר בצרפת התבטאו לאחר שיצאו לפנסיה באופן בעייתי, והשגריר הישראלי בפאריס לא זומן על כך לשיחת נזיפה". לצד זאת, מהשגרירות הצרפתי נמסר כי היחסים בין המדינות מעולים.

את הדברים מעוררי המחלוקת אמר שגריר צרפת בוושינגטון לשבועון "אטלנטיק". "הסטטוס קוו נוח מאוד לישראל", אמר ארו. "הם יכולים לאכול את העוגה ובמקביל להשאיר אותה שלמה. יש להם את הגדה המערבית ובמקביל אין הם חייבים לקבל החלטות בעניין הפלסטיני.

"הם לא יהפכו את הפלסטינים לאזרחי ישראל באופן רשמי, כפי שהמצב היום וזה המצב כיום. תהיה שם מדינת אפרטהייד באופן רשמי, זה מה שהם בפועל". בשיחה עם כאן חדשות הבהיר ארו כי התכוון למצב ביהודה ושומרון בלבד: "התכוונתי שהמצב ביהודה ושומרון הוא אפרטהייד. לא שישראל היא מדינה כזו".