שופטות באירוויזיון 1957
מקור: HR/ARD

יש שופטים בתל אביב | הכירו את צוות השיפוט הישראלי לאירוויזיון

נחשפו צוותי 41 המדינות המשתתפות, המהווים 50% מהניקוד הסופי של תחרות האירוויזיון. מי חבר בצוות הישראלי, ואלו שמות מעניינים נוספים עולים בין שאר צוותי השופטים? כל הפרטים בפנים
כאן אירוויזיון
30 באפריל 2019
17:56

שבועיים לפני יריית הפתיחה של אירועי אירוויזיון 2019, נחשפו היום (ג') 41 צוותי השופטים שילוו את שני חצאי הגמר והגמר של התחרות, ויהוו לא פחות מ-50% מסך הקולות אשר יכריעו את זהות הזוכה של התחרות באקספו תל אביב.

109 שופטים ו-96 שופטות יקחו חלק השנה בהצבעה, 9 מתוכם השתתפו בעבר בתחרות האירוויזיון. בכל צוות שיפוט חברים 5 אנשים, כשהגיל הממוצע של השופטים ברחבי אירופה הוא 41 - הצעיר ביותר מביניהם בן 16 בלבד ממלטה והמבוגר ביותר בן 82 מספרד. כל החברים בצוותי השיפוט בישראל וברחבי אירופה מעורבים בעשייה זו או אחרת בתעשיית המוזיקה והבידור המקומית שלהם, והניקוד יינתן על פי חזרת השופטים המיוחדת, המתקיימת ערב לפני המופע המשודר.

מצטרפת לצוות השופטים הישראלי. דיקלה. מקור: יח"צ

חברי הוועדה הישראלית שייצגו אותנו הם:

אביעד רוזנבוים - יו"ר הוועדה. עורך מוסיקלי ראשי ב-"כאן", ויו"ר המשלחת הישראלית לאירוויזיון בליסבון.

דורון טלמון - סולנית להקת "ג'יין בורדו"

דיקלה - זמרת ויוצרת. 

שלומית אהרון - סולנית "הכל עובר חביבי", נציגי ישראל באירוויזיון 1981.

אבי אוחיון - פזמונאי ים-תיכוני זוכה פרס אקו"ם, החתום בין היתר על להיטים כמו "דרך השלום", "שישי בצהריים", "טרמינל 3" ו-"תבואי היום".

רשימת הצוותים הנוספים שיקחו חלק בתהליך הניקוד השנה מעלים כמה שמות מעניינים וידועים עבור חובבי האירוויזיון: על פי הרשימות שנחשפו היום, בצוות הרוסי ייקחו חלק האחיות התאומות טולמאצ'בי  שהתמודדו באירוויזיון 2014 וזכו באירוויזיון ג'וניור ב-2006. בצוות השוודי נמצאת לינאה דב, שכתבה את Heroes, השיר הזוכה של אירוויזיון 2015 אבל גולת הכותרת נמצאת בצוות השיפוט הבריטי, אליו תצטרף הזמרת סופי אליס-בקסטר, זמרת הפופ המפורסמת הידועה בזכות הלהיט "Murder on the Dancefloor" מתחילת שנות האלפיים.

מה דעתכם על צוות השופטים הישראלי? ספרו לנו בקבוצת כאן אירוויזיון בפייסבוק >> 

עוד אירוויזיון 2019 >>