ראש עיריית כרכ בירדן עוזר לתיירים מישראל

ראש העירייה הירדני שעזר לישראלים מתנצל: "מתנגד ליישות הציונית"

ראש עיריית כרכ התנצל בפני מי שנפגע מהתקרית, שנחשפה בכאן חדשות, שבמהלכה סייע למטיילים ישראלים. "פעלתי ממניע אנושי ולא הייתה לי הכרות מוקדמת עם התיירים הללו", הסביר איבראהים אל-כרכי
עומרי חיים
03 במאי 2019
23:33

ראש עיריית כרכ שבירדן, איבראהים אל-כרכי, פרסם היום (שישי) סרטון שבו התנצל בפני מי שנפגע מהתקרית, שנחשפה בכאן חדשות, שבמהלכה סייע למטיילים ישראלים להיכנס למסלול באזור אליו נאסרה הכניסה קודם לכן. "פעלתי ממניע אנושי ולא הייתה לי הכרות מוקדמת עם התיירים הללו, ראיתי אנשים שהסתבכו בדרך", הסביר ראש העירייה.

אל-כרכי הדגיש כי הוא מתנגד ל"נורמליזציה" עם ישראל והוא מתנגד ל"יישות הציונית והכובש הגוזל של האדמה, והרוצח של אחינו ואהובינו בפלסטין". מוקדם יותר התקיימה הפגנה סוערת בעיר, שבמהלכה הוצת דגל ישראל והושמעו קריאות נגד הנורמליזציה עם ישראל.


ביממה האחרונה התכנסו אישי ציבור בכרכ כדי לדון בנושא ובמהלך הפגישה הבהירו שראש העירייה אינו מייצג אותם ואף קראו לו להתפטר. אתמול כבר התפטר אחד מחברי מועצת עיריית כרכ במחאה על הסיוע שהעניק אל כרכ למטיילים הישראלים.

בעקבות הפרסום בכאן חדשות, ברשתות החברתיות בירדן הושמעה ביקורת על ראש העירייה, שפרסם הודעה בנושא בחשבון הפייסבוק שלו, וניסה להדוף את ההאשמות נגדו שביצע אקט של נורמליזציה עם ישראל. "הם לא נשאו נשק, לא השמיעו סיסמאות עוינות ולא הבליטו את זהותם. הם תיירים כמו שאר התיירים", כתב אתמול.