תקיפה בעזה
צילום: אי-פי

דובר צה"ל: צה"ל לא השתמש בכל יכולותיו

תא"ל רונן מנליס לכאן רשת ב: צה"ל תקף אמצעי לחימה חריגים להגנה אווירית ולוחמה ימית שהוסתרו בבתי משפחות של פעילי טרור. בתום הערכת מצב הופעלה חטיבת שריון ככוח התקפי זמין לאוגדת עזה. 450 רקטות ופצצות מרגמה נורו אל ישראל. 70% מן נפלו בשטחים פתוחים. כיפת ברזל יירטה יותר מ-150 מהשיגורים
רועי שרון ונורית יוחנן
05 במאי 2019
09:36

דובר צה"ל, תת אלוף רונן מנליס, אומר הבוקר (ראשון) כי

צה"ל נערך לכמה ימים נוספים של לחימה בדרום. הבוקר הסתיימה הערכת מצב נוספת בראשות הרמטכ"ל ונתנה הוראה להפעיל חטיבת שריון ככוח התקפי זמין לאוגדת עזה. בד בבד הודיעו בצה"ל כי תקפו בשעות האחרונות מטרות הכוללות מחסני נשק שהוסתרו בסביבת אוכלוסייה אזרחית ובין השאר גם בבתי פעילי טרור של ארגוני הטרור חמאס וג'יהאד אסלאמי וסמוך להם.

בתדרוך שקים הבוקר, אמר תת אלוף מנליס כי עד כה ירו חמאס והג'יהאד האסלאמי בסוף השבוע כ-450 רקטות ופצצות מרגמה לעבר ישראל מתוך רצועת עזה. מערכת כיפת ברזל יירטה יותר מ-150 מבין השיגורים הללו. יותר מ-70 אחוז מהרקטות שנורו נפלו בשטחים פתוחים.

לדברי מנליס, צה"ל תקף יותר מ-220 יעדי טרור. שלושה מחבלים נהרגו בשלוש תקיפות של חוליות שעסקו בשיגור, כשמתחילת הלחימה נהרגו כבר שמונה מחבלים. אמא ובתה נהרגו כתוצאה מהפעלת אמצעי לחימה של חמאס. צה"ל תקף גם בניינים של תשתיות טרור וכן מנהרה של הגי'האד האסלאמי שעמדה לשמש לצורך פיגוע. עוד הופצצו אתר תת קרקעי לייצור אמצעי לחימה של חמאס .

מקורות פלסטיניים דיווח הבוקר כי צה"ל תקף מוצב של הכוח הימי של חמאס במערב העיר עזה. מתאם פעולות צהל בשטחים החליט להחריג את הכנסת הדלקים לרצועת עזה כדי למנוע הידרדרות המוניטרית. עוד דווח על תקיפה של עמדת חמאס ואופנוע בצפון רצועת עזה. בצה"ל הודיעו כי כלי טיס תקף חוליית פעילי טרור בצפון הרצועה.