גלעד ארדן בפגישה עם שגרירים אמריקנים
צילום: לע"מ

ארדן לשגרירי ארה"ב באירופה: המצב בעזה הוא הוכחה לכישלון הנסיגות של ישראל

השר לביטחון הפנים נפגש עם משלחת אמריקנית בראשות השגריר האמריקני דיוויד פרידמן, והתייחס להסלמה בדרום: "אם נוותר על השליטה המלאה ביהודה ושומרון, האזור יהפוך לעזה וגם משם ישוגרו טילים על מדינת ישראל"
גילי כהן
05 במאי 2019
18:40

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן נפגש היום (ראשון) עם משלחת של שגרירי ארצות הברית באירופה, בראשות השגריר האמריקני בישראל דיוויד פרידמן, ושוחח עמם על הסלמה בדרום. ארדן אמר לחברי המשלחת כי "המצב הנוכחי בעזה הוא הוכחה לכישלון הגישה שקראה לנסיגות ישראליות".

ארדן הוסיף: "אם נוותר על השליטה המלאה ביהודה ושומרון, האזור יהפוך לעזה וגם משם ישוגרו טילים על מדינת ישראל". בפגישה השתתפו שגרירי ארצות הברית באיחוד האירופי, גרמניה, פורטוגל, צרפת, שווייץ וליכטנשטיין, וכן השליח המיוחד האמריקני למאבק באנטישמיות אלן קאר, ויו"ר הסוכנות לשימור מורשת אמריקה בעולם.


ארדן גם התייחס בפגישה לסוגיית גופי ה-BDS, במסגרתה הוא עוסק כשר לעניינים אסטרטגיים, ואמר כי: "אנחנו חייבים להבטיח כי ארצות הברית תבחן את ארגוני ה-BDS שיש להם קשרים לגורמי טרור. פניתי לשר האוצר האמריקאי, סטיב מנוצ'ין, וביקשתי ממנו שייבחן את הפעילות בארצות הברית של ה-BDS ומפקדת ה-BDS הפלסטינית - שיש לנו הוכחות שמקיימות קשרים עם ארגוני טרור מוכרזים".

השר וח"כ מהליכוד העלה בפני המשלחת את סוגיית המימון של האיחוד האירופי ומדינות אירופה לארגוני החרם והדה-לגיטימציה לישראל. ארדן קרא לשגרירים לפעול על מנת לשכנע את הממשלות באירופה להפסיק את המימון המדינתי לארגוני החרם: "צריך להבטיח כי כספי האיחוד האירופי לא יגיעו לארגוני חרם, שמסתתרים מאחורי מסיכה של ארגוני זכויות אדם כאשר זכויות אדם הם הוא הדבר האחרון שמעניין אותם".