בנימין נתניהו ושגרירי ארה"ב
צילום: קובי גדעון, לע"מ

נתניהו לשגרירי ארה"ב באירופה: "חמאס מבצע פשע מלחמה כפול"

על פי המידע שנמצא כעת בידי גורמים רשמיים בישראל, לפחות 15 פעילי טרור נהרגו בסבב התקיפות הישראליות בעזה. גורם ישראלי מוסר: "התקיפות ימשכו ככל שיידרש"
מואב ורדי
05 במאי 2019
22:20

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב (ראשון) בלשכתו בירושלים עם משלחת שגרירי ארצות הברית באירופה, בראשות השגריר האמריקני בישראל דיוויד פרידמן. נתניהו התייחס להסלמה בדרום ואמר: "חמאס מבצע פשע מלחמה כפול כשהוא יורה ללא הבחנה על אזרחים מתוך ריכוזים אזרחיים".

נתניהו עדכן את המשלחת על המצב הביטחוני, והוסיף ש"למדינת ישראל הזכות להגן על עצמה וכי ננקוט בכל האמצעים הנדרשים כדי להבטיח זאת". בנוסף לפרידמן, בפגישה השתתפו שגרירת ארצות הברית בצרפת, שגריר ארצות הברית לאיחוד האירופי, שגריר ארצות הברית בגרמניה, שגריר ארצות הברית בפורטוגל והשליח המיוחד למלחמה באנטישמיות מטעם משרד החוץ האמריקני.


מוקדם יותר היום נפגשה המשלחת עם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן. ארדן  אמר לחברי המשלחת כי "המצב הנוכחי בעזה הוא הוכחה לכישלון הגישה שקראה לנסיגות ישראליות. אם נוותר על השליטה המלאה ביהודה ושומרון, האזור יהפוך לעזה וגם משם ישוגרו טילים על מדינת ישראל".

ישיבת שרי הקבינט המדיני-ביטחוני הסתיימה הערב לאחר כחמש שעות. בהודעה מטעם הקבינט נמסר: "הקבינט הנחה את צה"ל להמשיך בתקיפות ולהיערך להמשך. השיקול העליון הוא ביטחון המדינה ותושביה".


שרי הקבינט עודכנו במהלך הדיון כי ההסלמה עלולה להימשך גם מעבר ליום העצמאות - אל תוך השבוע הבא. עיקר הדיון עסק בהיבטים מבצעיים להמשך הפעילות של צה"ל, בעזה בימים הקרובים. ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש מהשרים שלא להדליף לתקשורת את הפרטים שעלו במהלך הדיון. אל הישיבה זומנה גם שרת התרבות והספורט מירי רגב, שאינה חברת קבינט.

על פי המידע שנמצא כעת בידי גורמים רשמיים בישראל, לפחות 15 פעילי טרור נהרגו בסבב התקיפות הישראליות בעזה. גורם ישראלי מוסר: "התקיפות ימשכו ככל שיידרש".