תקיפות בעזה
צילום מסך

גנץ על הפסקת האש: "כניעה נוספת לסחטנות חמאס"

בכחול לבן תקפו בחריפות את הממשלה עם סיום סבב הלחימה. ח"כ לפיד לכאן רשת ב: "יש פחדנות אפילו להתייצב מול האזרחים ולהסביר". שמולי: שאפו לנתניהו על הצלת האירוויזיון במחיר המשך הכניעה לטרור
מערכת כאן חדשות
06 במאי 2019
08:05

באופוזיציה תקפו הבוקר (שני) את הממשלה על רקע הפסקת האש עם ארגוני הטרור בעזה. במהלך הסבב שהחל בשבת בבוקר נהרגו ארבעה ישראלים. יו"ר מפלגת כחול לבן, הרמטכ"ל לשעבר, ח"כ בני גנץ פרסם הודעה בה נאמר: "כמעט 700 שיגורים לשטח ישראל, נפגעים ופצועים רבים  ו-4 הרוגים - כולם תוצר של אובדן ההרתעה - מסתיימים בכניעה נוספת לסחטנות חמאס וארגוני הטרור. כל מה שעשתה הממשלה, פעם נוספת, הוא להניח לפתחנו את המערכה הבאה".


שותפו להנהגת "כחול לבן" יאיר לפיד אמר לכאן רשת ב: "אנחנו צריכים שיהיה יותר אומץ במובן המבצעי. מה שצריך לעשות זה להחזיר את ההרתעה בהרבה יותר כוח, ואז ללכת למנופים כלכליים בתוך עזה. אין פה אומץ פוליטי, יש פה פחדנות אפילו להתייצב בפני אזרחי ישראל ולהסביר".

ח"כ איציק שמולי (העבודה) הגיב להפסקת האש ומסר: "שאפו לנתניהו על הצלת האירוויזיון במחיר המשך הכניעה לטרור ואובדן הביטחון וההרתעה בדרום. ‬‫מזוודות הדולרים הבאות לחמאס כבר בדרך. גם הסבב הבא, שגם הפעם חמאס כבעל הבית יחליט מתי יתחיל ואיך יסתיים. רק שילוב של עוצמה צבאית קשה נגד חמאס בצד יוזמה מדינית לבידודו תשנה את המשוואה".