בצלאל סמוטריץ'
צילום: הלל מאייר

סמוטריץ' בכאן רשת ב: סיום הסבב - טעות. היו צריכים להיות 700 מחבלים הרוגים

יו"ר האיחוד הלאומי תקף את הפסקת האש עם חמאס. הוא הוסיף: "זה לא איום קיומי, אבל אל מול זה צריכה להיות תגובה הרבה יותר נחרצת וחריפה". על המו"מ הקואליציוני: "עומדים על דרישתנו לתיקי החינוך והמשפטים"
קלמן ליברמן
06 במאי 2019
10:15

ח"כ בצלאל סמוטריץ' תקף הבוקר (שני) את הפסקת האש בין ישראל לחמאס וטען כי סבב הלחימה היה צריך להימשך. בריאיון לתוכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב אמר יו"ר האיחוד הלאומי כי "הסבב הזה חייב היה להסתיים, לפחות ברמה הטקטית, ב-700 הרוגים מחבלי חמאס. אחד כנגד כל טיל שנורה לעבר ישראל. בנוסף גם נזק תשתיתי אדיר לחמאס כזה שייקח להם הרבה מאוד שנים להתאושש ממנו ולעלות על דעתם לתקוף שוב".

"אני חושב שמיליון וחצי אזרחים במקלטים יומיים, זאת מציאות בלתי נסבלת. דור שלם של ילדים שגדל לתוך החרדות האלה, משהו בכבוד הלאומי שלנו, בגאווה הלאומית שלנו נפגע בתמונות האלה", המשיך סמוטריץ'. "זה לא איום קיומי, אבל אל מול זה צריכה להיות תגובה הרבה יותר נחרצת וחריפה".

סמוטריץ' הסביר לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד כי "הסיבה שיכולים לירות מעזה לכיוון חצי מדינת ישראל הדרומית, זה בגלל שאנחנו לא נמצאים שם ולא מסוגלים לסכל את זה. אין מנוס אלא לחזור לשם. צריך להיכנס קרקעית לעזה אם מוכנים ללכת עד הסוף. אני התנגדתי ועדיין מתנגד לכל כניסה קרקעית שהיא חסרת תוחלת. להיכנס, לשלם מחיר רק כדי לצאת ולחזור חזרה למצב שהיינו בו לפני כן, חבל".

"אנחנו בסוף כנראה נהיה אחראים שם לחצי מיליון אולי קצת יותר ערבים בעזה. אנחנו נכנסים לשם ולפני שאנחנו אחראים לחיים של תושבי עזה אנחנו אחראים לתושבי של אזרחי מדינת ישראל", המשיך. "תראה מה קורה ביהודה ושומרון, אנחנו אחראים בפירוש על חייהם של מיליון וחצי ערבים אבל כתוצאה מזה 4 מיליון אזרחים במרכז הארץ במדינת ישראל חיים טובים ושלווים בשגרה".


סמוטריץ' התייחס למשא ומתן הקואליציוני עם הליכוד ואמר: "נתניהו ואני ישבנו ישיבה של שעה וחצי אפילו קצת יותר מזה במוצאי שבת. לא הגענו עדיין להסכמות על פתרונות. אני מעדיף שהמו"מ יתנהל בחדר הסגור ולא בתקשורת. אנחנו עדיין עומדים על דרישתנו להמשיך ולהחזיק בתיקי החינוך והמשפטים. בדיוק כמו שליברמן כנראה ימשיך להחזיק בתיק הביטחון".

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, הגיב להפסקת האש ומסר: "סוף סוף אנחנו רואים שאפשר לחזור למדיניות החיסולים ואני שמח שזה קרה. אבל אתמול נעשתה טעות קשה. מי שדיבר על הרתעה לא השיג אותה. מי שיכול להישיר עיניים הבוקר לתושבי עוטף עזה ותושבי הדרום ולהגיד להם ההרתעה חזרה - משגה בידיו".