גדעון סער
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

גורמים בליכוד מגיבים לגדעון סער: רק רוצה להפיל את נתניהו

השר לשעבר תקף את הסכם הפסקת האש וצייץ: היא נעדרת הישגים לישראל. במפלגה תקפו: סער לא נותן אשראי לראש הממשלה ומצטרף להתקפות משמאל
יואב קרקובסקי
06 במאי 2019
10:38

גורמים בליכוד הגיבו הבוקר (שני) לדבריו של ח"כ גדעון סער וטענו שהוא מנסה להפיל את נתניהו. לדבריהם, "סער מצטרף למחאות משמאל".  זאת לאחר שהח"כ החוזר אמר מוקדם יותר כי "הפסקת האש נעדרת הישגים לישראל". 

"מאז 2015, כשתקף ללא הפסקה את הליכוד וראש הממשלה, לגדעון סער יש רק מטרה אחת: להפיל את ראש הממשלה ויו״ר הליכוד בנימין נתניהו. התירוצים מתחלפים, המטרה לא", נמסר מגורמים בליכוד. "בעוד שרבים מתושבי הדרום הביעו את אמונם בראש הממשלה נתניהו, גדעון סער לא נותן אפילו רגע אחד של אשראי לראש הממשלה ומצטרף מייד להתקפות משמאל של בני גנץ ושל צביקה האוזר, עושה דברו של סער שערק לשמאל ושאיתו הוא מתואם לחלוטין". 

סער העביר ביקורת על הפסקת האש בין ישראל לחמאס וצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "הפסקת-האש, בנסיבות בה הושגה, נעדרת הישגים לישראל. טווחי הזמן בין סבבי ההתקפותהאלימות על ישראל ואזרחיה הולכים ומתקצרים, וארגוני הטרור בעזה מתעצמים ביניהם. המערכה לא נמנעה אלא נדחתה". 


מוקדם יותר היום דיווחו הרשתות אל-ג'זירה ואל-אקצא, המזוהה עם חמאס, שהפסקת האש נכנסה לתוקפה ב-4:30. הערוץ המזוהה עם הג'יהאד האיסלאמי, פלסטין אל-יום, דיווח כי סוכם שתהיה הפסקת אש בתנאי שתהיה הדדית ומחייבת את שני הצדדים. לפי הדיווחים, ישראל התחייבה לקיים את כל הבנות הרגיעה בתוך שבוע ועל פי ערבויות בינלאומיות ומצריות. בישראל לא אישרו את הדיווח.