הג'יהאד האסלאמי
צילום: אי-פי

מנהיג הג'יהאד האסלאמי: תהיה מערכה נוספת בקיץ

זיאד נחאלה איים בחריפות על ישראל ואמר כי "מה שהיה בסבב הזה הוא תרגיל באש חיה להתנגדות. לולא המאמצים להפסקת האש ואם ההסלמה הייתה נמשכת עוד שעה - תל אביב הייתה מופצצת".
נורית יוחנן ואלון אמיצי
08 במאי 2019
00:37

מנהיג הג'יהאד האסלאמי זיאד נחאלה איים הלילה (רביעי) בחריפות על ישראל בריאיון לרשת אל-מיאדין המזוהה עם חיזבאללה ואמר כי "אם ישראל לא תצליח להכיל את ההתנגדות ולפרק אותה מנשקה - אנחנו נהיה במערכה בקיץ. מה שהיה בסבב הזה הוא תרגיל באש חיה להתנגדות. אני אומר באופן נחרץ שהמערכה הגדולה תגיע ואנחנו ערוכים לה. לולא המאמצים להפסקת האש ואם ההסלמה הייתה נמשכת עוד שעה - תל אביב הייתה מופצצת". 

נחאלה האשים את ישראל בכך שהביאה לסבב ההסלמה האחרון בכך שירתה לעבר המפגינים בגבול בשישי האחרון והשיבה על ירי הצלף לעבר החיילים, בניגוד להבנות שהוסכמו בעבר. הוא הוסיף שבישראל עמדו בפני שתי ברירות בסבב האחרון - להמשיך במערכה או לקיים את אירועי יום העצמאות והאירוויזיון.

עוד אמר נחאלה כי מצרים התאכזבה מהתנהלות הפלגים הפלסטינית בעזה, משום שלא עידכנו אותה כשהחליטו להגיב על הירי הישראלי. מנהיג ארגון הטרור סיפר כי הפלגים בעזה דחו את התנאי שהציבה ישראל להפסיק את צעדות השיבה.

אתמול הורה ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו להשאיר כוחות גדולים בגבול רצועת עזה. זאת מחשש שהג'יאהד האסלאמי או חמאס יפוצצו את הפסקת האש וינסו לבצע פיגוע לעבר שטח ישראל. כמו כן, גם הוטל סגר על שטחי יהודה ושומרון לקראת יום העצמאות והאירוויזיון. 


שלשום פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי ישראל תאפשר להעביר 30 מיליון דולר מקטר לחמאס כחלק מההסדרה בין ישראל לעזה. זאת, כחלק מהתנאים שהביאו להפסקת האש, במסגרת ההסדרה בין ישראל לעזה. הסכום הזה צפוי לעבור בקרוב והוא גבוה מכפי שעבר עד כה.


בתמורה מתחייב חמאס לרסן את הג'יאהד האסלאמי, שלפי עמדת כל גופי הביטחון, פעילותו היא שהביאה לסיכול ההסדרה. נוסף על כך, מתחייב חמאס לצמצם את הפגנות הגדר כשהמפגינים יורחקו עוד יותר מהגבול, כדי למנוע אלימות. עוד יופסקו שיגורי הבלונים, וישראל תיפתח את המעברים ותרחיב את שטח הדיג.