לינור אברג'יל בטקס המשואות

סערה ברשת בעקבות ביקורת על לבושה של לינור אברג'יל בטקס הדלת המשואות

השופט לשעבר אל-יגון העביר ביקורת על כיסוי הראש שלבשה מנחת טקס המשואות, וכתב בעמוד הפייסבוק שלו: "ניסיתי לצפות בטקס, אחרי דקה נמלטתי - המגישה חובשת לראשה תרבוש רב קומות". ברשתות החברתיות קמה מחאה, בעקבות הפוסט. מהרשות השופטת נמסר בתגובה כי "מדובר בהתבטאות מבישה ואומללה - מערכת בתי המשפט מתנערת ממנה מכל וכל"
מערכת כאן חדשות
10 במאי 2019
15:28
עודכן ב 15:55

סערה ברשת בעקבות ביקורת על כיסוי הראש של עורכת הדין ומיס עולם לשעבר, לינור אברג'יל, שהשתתפה בהנחיית טקס הדלקת המשואות בערב יום העצמאות. השופט לשעבר עודד אל-יגון כתב "ניסיתי לצפות בטקס הדלקת המשואות, אחרי דקה נמלטתי על נפשי. המגישה חובשת לראשה תרבוש רב קומות".

התגובות לא איחרו לבוא, לצד תגובות של פוליטיקאים נפתחה מחאה על דבריו של אל-יגון ברשתות החברתיות, ומשתמשים רבים צילמו את עצמם כאשר הם חובשים שביס על ראשם. מנחת הטלוויזיה קורין גדעון כתבה בעמוד הפייסבוק שלה: "הביקורת ההזויה על לינור אברג'יל הרתיחה אותי! לינור, מיס עולם ועורכת דין, היא אחת הנשים עתירות הזכויות בישראל, שרחמנא ליצלן חבשה כיסוי ראש כשהנחתה את טקס המשואות. שופט בדימוס הרשה לעצמו להתעסק בהופעה החיצונית שלה - זאת ביקורת שאין לה מקום".

בתגובה לדברי אל-יגון נמסר מדוברות הרשות השופטת כי "מדובר בהתבטאות מבישה ואומללה של שופט בית משפט השלום בדימוס, שפרש לפני כ-13 שנים. מערכת בתי המשפט מתנערת ממנה מכל וכל".

שרת התרבות והספורט מירי רגב אמרה בתגובה: "לינור, השביס שלך הוא כתר המורשת על ראשך ועל ראשנו. את מייצגת את הטוב והיפה בחברה שלנו ואני פשוט גאה בבחירה בך. את ואביב, מנחי הטקס, בשילוב עם המשיאות והמשיאים והמשתתפים בתוכנית האמנותית, מהווים ייצוג מרשים של פסיפס החברה הישראלית בכללותה. צר לי על כאלה שמדברים גבוהה גבוהה על קבלת האחר, אך בפועל כל שהם חפצים הוא לשמר את האליטות, אליהן הם משתייכים, ובכך להמשיך ולפלג את העם שלנו. טקס המשואות ימשיך לייצג את הביחד הישראלי על כל גווניו. לינור, אני גאה בך ואוהבת אותך".

ראש לשכת עורכי הדין, עורך הדין אבי חימי גם הגיב לדבריו של השופט בדימוס ואמר כי "אני מגנה בתוקף את דבריו של השופט בדימוס עודד אל-יגון. דבריו הם הבל ורעות רוח שמתאימים למשטרים חשוכים ואפלים. 'התרבוש רב הקומות' אותו חבשה עורכת הדין לינור אברג'יל הוא כתר. לבושה - עטוי פאר והדר. בישראל 2019 אין מקום לאמירות מהסוג הזה, ואני מצפה להתנצלותו הכנה של השופט בדימוס אל-יגון בפני עורכת הדין לינור אברג'יל. לינור היקרה, לשכת עורכי הדין והעם כולו מחבקים אותך ואוהבים אותך".