זירת התאונה

התאונה בכביש 443: הנהג שוחרר למעצר בית

מעצר הבית יימשך 5 ימים. המשטרה לא תערער על ההחלטה לשחררו. הנהג, תושב ירושלים בן 30 החשוד שגרם למותם של ארבעה אסירים משוחררים, נעצר הלילה
מורן שכניק
10 במאי 2019
15:47

נהג רכב ההסעות שהתהפך בערב יום העצמאות ליד מבוא מודיעים וגרם למותם של ארבעה אסירים משוחררים, שוחרר למעצר בית של חמישה ימים. שחרורו התעכב על מנת לאפשר למשטרה להגיש ערעור על ההחלטה, אך הוחלט שלא לערער על ההחלטה של בית המשפט המחוזי בלוד. 

הנהג חשוד בגרימת מוות ברשלנות, נהיגה בקלות ראש וסטייה מנתיב נסיעה. בחקירתו אמר כי הוא נסע במהירות המותרת, בנתיב הימני, ואז "שמע בום" בחלק האחורי של הרכב, איבד שליטה, והרכב התדרדר. במקביל הסתבר שלנהג החשוד יש עבר פלילי ותעבורתי. אחד המדריכים בהוסטל שבו שהו האסירים אמר כי הם עדיין מעכלים את האסון: "אנחנו מנסים להתמודד ועוד צריכים לקבור אותם".

בתאונת הדרכים נהרגו ארבעה אסירים משוחררים ונפצעו תשעה נוספים בדרגות פציעה שונות. האסירים שוחררו מהכלא בשנה האחרונה והתגוררו בהוסטל בירושלים. רכב ההסעות שבו נסעו בתום בילוי בחוף הים, התנגש במעקה והתהפך. מדובר ברכב הסעות שכור שאינו שייך לרשות לשיקום האסיר. כל ההרוגים הם אסירים בתהליכי שיקום מתקדמים.