השר קרא בטקס בעספיא

"איוב קרא ייצג את הממשלה, לא יכולתי לשמוע אותו"

ראדי כיוף, אחד מעשרות המשתתפים שעזבו בהפגנתיות את הטקס הממלכתי לבני העדה הדרוזית בזמן נאומו של איוב קרא, הסביר לכאן רשת ב כי לא מדובר במחאה אישית נגד השר. כיוף, נכה צה"ל המרותק לכיסא גלגלים, הבהיר כי חוק הלאום פגע בו ובחבריו: "בכל בוקר אני שואל אם היה שווה לאבד חלק מהגוף שלי"
יומן השבוע
11 במאי 2019
11:13

ראדי כיוף, אחד מעשרות המשתתפים שנטשו את טקס הזיכרון הממלכתי לבני העדה הדרוזית כשהשר איוב קרא נשא דברים, אמר הבוקר (שבת) כי הוא וחבריו מחו נגד השתתפות קרא משום שייצג את מדיניות הממשלה, האחראית לחוק הלאום. בריאיון לערן זינגר, ששודר בתוכנית "יומן השבוע" עם רון נשיאל בכאן רשת ב, הבהיר כיוף כי הצעד שנקטו נכי צה"ל ומשפחות שכולות בני העדה הדרוזית, לא כוון נגד השר באופן אישי. "עלינו לבית הקברות, רצינו לתת כבוד. גם אני איבדתי חברים. איוב קרא לא הגיע כאח שכול, ואני מכבד אותו מאוד, אבל הוא בא כנציג של ממשלת ישראל. לא הייתה לי יכולת להמשיך לשבת ולשמוע אותו".


כיוף, נכה צה"ל המרותק לכיסא גלגלים, סיפר כי חוק הלאום פגע בו ובחבריו והם חשים סוג ב' במדינה, במיוחד כעת: "חטפתי שלושה כדורים, פינו אותי תחת אש. עד עכשיו לא הייתה לי בעיה עם הפציעה, אבל עכשיו אני שואל בכל בוקר אם היה שווה לאבד חלק מהגוף שלי. מה אספר לילדים שלי?". לפני שש שנים קיבל מדליה מנשיא ארצות הברית ברק אובמה, לאחר שהציג לאמריקנים פיתוח רובוטי חדשני שעשוי לסייע לנכים לנוע על רגליהם.

עוד לפני הטקס קראו חלק מאנשי העדה לממשלה לשלוח שר אחר לטקס. עם זאת, קרא הגיע למקום והשמיע את נאומו. השר הדף את הביקורת כלפיו, וטען כי מי שניסו למנוע ממנו להשתתף בטקס פעלו ממניעים של פוליטיקה זולה. הוא אף טען כי איש לא נטש את בית הקברות בעת שנשא דברים. לאחר הטקס טען כי מדובר בחשבונות אישיים בתוך העדה: "אני נאמן לדרכי ולחוק הלאום, שאין לו שום קשר לפגיעה בדרוזים".