מפלגת העבודה
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

הנהלת מפלגת העבודה החליטה: פריימריז בנובמבר

ההנהלה קיבלה בכך את הצעתו של יו"ר המפלגה אבי גבאי. יחימוביץ' לכאן רשת ב: "לא מתכוונת להתמודד בפריימריז"
יואב קרקובסקי
13 במאי 2019
12:16

הנהלת מפלגת העבודה החליטה היום (שני) לקבל את הצעת יו"ר המפלגה, אבי גבאי, ולהקדים את הפריימריז לחודש נובמבר. בחודש הקרוב תתכנס ועידת המפלגה על מנת לאשר את מועד הפריימריז לתפקיד יושב הראש.

יו"ר מפלגת העבודה לשעבר שלי יחימוביץ' הודיעה כי אינה מתכוונת להתמודד על ראשות המפלגה. בריאיון לאסתי פרז ב"בחצי היום" בכאן רשת ב', אמרה יחימוביץ' כי דווקא התקופה שלה כיו"ר המפלגה היתה הכי פחות פרודוקטיבית בעשייה לטובת הציבור, בשל הצורך להתמודד עם סוגיות פניומיות של המפלגה.

מפלגת העבודה זכתה בבחירות האחרונות בשישה מנדטים בלבד. לפני כשבועיים, במהלך ישיבת סיעה מתוחה, תבע חבר הכנסת עמיר פרץ לקיים בחירות לראשות המפלגה בוועידה בלבד ולא בקרב כלל מתפקדי המפלגה.

פרץ אמר: "המפלגה מרוסקת, האווירה הציבורית כלפינו היא גרועה, בחירות בקרב המתפקדים לא יאחו את הקרעים אלא רק יעמיקו את הקרע. יושב הראש שייבחר בוועידה צריך לשקם את המפלגה ולהכין אותה לפריימריז לקראת הבחירות הבאות". גבאי מתנגד למהלך כזה והוא מבקש לקיים פריימריז בקרב כלל המתפקדים. 

בחודש שעבר הודיעה המפלגה כי הבחירות הפנימיות צפויות להתקיים בטווח שבין שלושה חודשים לחצי שנה. שמות המועמדים לתפקיד שהוזכרו הם חברי הכנסת עמיר פרץ, איציק שמולי, סתיו שפיר ואיתן כבל.