שלי יחימוביץ'

יחימוביץ' לכאן רשת ב: "לא אתמודד בפריימריז בעבודה"

חברת הכנסת אמרה כי התקופה שבה הייתה יו"ר המפלגה הייתה "התקופה הכי פחות אקטיבית". יחימוביץ' הסבירה כי בתקופת כהונתה כיו"ר, הייתה צריכה להתעסק בעניינים פנימיים של העבודה
בחצי היום
13 במאי 2019
13:45

יו"ר מפלגת העבודה לשעבר חברת הכנסת שלי יחימוביץ' הודיעה היום (שני) כי לא תתמודד על ראשות המפלגה בפריימריז הקרובים שהוקדמו לבקשת יו"ר המפלגה הנוכחי אבי גבאי. "התקופה שבה היית יו"ר המפלגה הייתה הכי פחות אקטיבית לטובת סדר היום הלאומי", הסבירה יחימוביץ' בריאיון לאסתי פרז ב"בחצי היום" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ שלי יחימוביץ'

יחימוביץ' הסבירה כי בתקופת כהונתה כיו"ר, הייתה צריכה להתעסק בעניינים פנימיים. "אני מרגישה שאתרום יותר, בוודאי בזירה הציבורית והפרלמנטרית, כשאני לא אהיה עסוקה בתוך הפוליטיקה הפנים מפלגתית. קצתי בזה", אמרה בריאיון.

חברת הכנסת מהעבודה התייחסה לדיון סביב בית המשפט העליון ואמרה כי הוא איננו אקטיביסטי מספיק לטעמה. "הייתי רוצה לראות אותו מתערב יותר. דמוקרטיה היא לא רק שלטון הרוב, אלא היא גם זכויות המיעוט ובעיניי הוא היה צריך להיות אקטיביסט יותר", אמרה יחימוביץ'.

היום החליטה הנהלת מפלגת העבודה לקבל את הצעת יו"ר המפלגה, אבי גבאי, ולהקדים את הפריימריז לחודש נובמבר. בחודש הקרוב תתכנס ועידת המפלגה על מנת לאשר את מועד הפריימריז לתפקיד יושב הראש.

מפלגת העבודה זכתה בבחירות האחרונות בשישה מנדטים בלבד. לפני כשבועיים, במהלך ישיבת סיעה מתוחה, תבע חבר הכנסת עמיר פרץ לקיים בחירות לראשות המפלגה בוועידה בלבד ולא בקרב כלל מתפקדי המפלגה.