בני גנץ בנאום בכנסת
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

גנץ בנאומו הראשון בכנסת: מגיע לישראל יותר מראש ממשלה בחצי משרה

יו"ר כחול לבן נשא את נאום הבכורה שלו בכנסת ואמר: "ניאבק על שלטון החוק". לדברי גנץ: "כמות המאמצים המוקדשים לקידום פסקת ההתגברות מעידה שנתניהו מציב עצמו לפני הכל"
זאב קם
13 במאי 2019
18:17

יו"ר כחול לבן בני גנץ נאם היום (שני) לראשונה במליאת הכנסת. בנאום הבכורה שלו אמר הרמטכ"ל לשעבר: "מגיע לישראל יותר מראש ממשלה בחצי משרה והנהגה שמבקשת להיות מעל החוק. אני אומר כאן בקול ברור: אנחנו ניאבק ברחובות, בכיכרות, בשכונות, בבתי הספר, בזירה התקשורתית והמשפטית על שלטון החוק". 


"אל הבית הזה מסתכלים, למעלה ממיליון ישראלים אשר הצביעו עבור שלום פנימי, עבור שלום חיצוני ועבור אחדות, אחווה ודרך ארץ", אמר גנץ בנאומו. "בשקט בשקט, הם ואנחנו, מאבדים מדי יום עוד פיסה קטנה מישראל שהכרנו ושעליה גדלנו, מתרחקים עוד פסיעה מחברת המופת שביקשנו להיות, מחברת המופת שאנו צריכים להיות". 

גנץ המשיך ואמר: "כמות החשדות שמנסים להדחיק באמצעות הסכמים פוליטיים מעידים כי שלטון החוק אינו מעניין כלל את העומד בראשה של הממשלה הקיימת ושל זו המסתמנת. כמות המאמצים המוקדשים לקידום פסקת ההתגברות וחוק החסינות כדי לכונן לו קואליציה של מבצר משפטי, מעידה כי הוא, נתניהו, מציב עצמו לפני הכל". 

"נעבוד קשה למען כל מה שהבטחנו. לא נוותר על המאמץ להביא שלום עלינו ולהגדיל את השלום ביננו. העוצמה שלנו, החוסן שלנו כעם, מחייבים את שניהם גם יחד – ביטחון מבחוץ ומופת מבית", המשיך יו"ר כחול לבן. "נעשה כל זאת תוך שננהג בדוגמא אישית ציבורית - כן, יש דבר כזה. נפעל בניקיון כפיים וטוהר המידות. נהיה נבחרים ולא נהנתנים".