אולם האירוויזיון

הערב בתל אביב: חצי הגמר הראשון של האירוויזיון

האירוע ייפתח בסרטון של נטע ברזילי שבסופו תעלה לבמה לבצע את השיר טוי. גם דנה אינטרנשיונל תשתתף בחצי הגמר. המפקח על האירוויזיון אמר אתמול כי מדונה טרם חתמה על חוזה ולא ברור אם תופיע בגמר במוצאי שבת
שני נחשוני
14 במאי 2019
09:22

אירוויזיון 2019 יוצא לדרך: בתל אביב יתקיים הערב (שלישי) חלקו הראשון של שלב חצי הגמר של תחרות האירוויזיון. 17 מדינות יעלו החל מהשעה 22:00 על הבמה במתחם האקספו בתקווה לזכות באחד מעשרת הכרטיסים הנכספים לגמר שיתקיים במוצאי שבת. חצי הגמר השני יתקיים ביום חמישי.


אתמול, בשעות הצהריים, התקיימה חזרה ראשונה לעיתונאים של מופע חצי הגמר. האירוע יחל הערב בסרטון של נטע ברזילי, זוכת האירוויזיון בשנה שעברה בפורטוגל. בסופו של הסרטון תעלה נטע לבמה ותבצע את השיר הזוכה - בליווי להקת רקדניות.

גם דנה אינטרנשיונל, מי זהביאה את התחרות לישראל בשנת 1998 תשתתף הערב בחצי הגמר. פרט להן יופיעו הערב גם שלושה מהעולים האוטומטים לגמר - מיקי מספרד, בילאל חסאני הצרפתי, שהופעתו בחזרה הוגדרה על ידי רבים כלא פחות ממושלמת ושנמצא כעת במקום השלישי בטבלאות ההימורים וכמובן קובי מרימי, הנציג הישראלי.

לאחר החזרה אתמול התקיימה מסיבת עיתונאים עם יון אולה סאנד, המפקח על האירוויזיון מטעם איגוד השידור האירופי, ממנה עלה כי הזמרת מדונה שהייתה אמורה, לפי חלק מהדיווחים, להופיע בגמר במוצאי שבת, עדיין לא חתמה על חוזה הופעה והשתתפותה מוטלת בספק גדול. ללא חתימה על החוזה, אמר יון אולה סאנד, מדונה לא תעלה על הבמה.