אירוויזיון 2019

פה זה לא אירופה: מה מיוחד באירוויזיון בישראל?

קובי מרימי נאלץ לקחת שיעורי ריקוד כדי לצלם את הגלויה לתחרות, 1,600 אנשי צוות הקימו את הבמה ולראשונה אי פעם האירוע הונגש לבעלי מוגבלויות | מאחורי הקלעים של ההכנות לאירוויזיון
כתבי כאן חדשות
16 במאי 2019
16:07
עודכן ב 22:05

מאחורי הקלעים של הקמת תחרות המוזיקה הגדולה בעולם: 1,600 אנשי צוות עבדו מסביב לשעון בשבועות האחרונים כדי להקים במה מרכזית אחת שמורכבת מ־28 במות שונות. 2,100 גופי תאורה מוחזקים על ידי 185 טון ברזל, והמנחים תרגלו את הטקסט בלי הפסקה כדי להיות מסונכרנים עד לרמת הפסיק.

הם צריכים ללמוד את הטקסט בעל פה ופוחדים שלא ייהנו מהאירוע בגלל הלחץ והחרדה: מנחי האירוויזיון - לוסי איוב, אסי עזר, ארז טל ובר רפאלי – מדברים על החששות ועל ההכנות לקראת האירוע הגדול.

אומנם להקת שלוה לא נבחרה לייצג את ישראל בתחרות האירוויזיון – אבל היא כן נכנסה ללב של הקהל הישראלי והספיקה לרגש רבים. הלהקה תופיע בחצי גמר האירוויזיון עם סינגל בכורה ומסר חברתי שמתמקד בשילוב בעלי מוגבלויות בחברה.

מנגישים את תחרות האירוויזיון: בפעם הראשונה, יפנה המשדר לקהלים של בעלי לקות ראיה, לקות קוגניטיבית, כבדי שמיעה וחירשים – במטרה לתת לכולם את ההזדמנות להנות מהתחרות, ובתקווה להראות לגופים אחרים שזה אפשרי וכדאי לשלב את כולם.

הם חברים של מעריצים ממדינות אחרות ומארחים זה את זה בסלון: אצל המעריצים השרופים של האירוויזיון – התחרות לא נגמרת באירוע הגמר השנתי אלא נמשכת כל השנה ומאפשרת להם להתאחד תחת דגל השונות.

לא רק לשיר: אומנם תחרות האירוויזיון היא תחרות שירה – אבל נציג ישראל, קובי מרימי, היה צריך לקחת שיעורי ריקוד אצל אנה ארונוב כדי לצלם את הגלויה הישראלית לתחרות, מה שדרש ממנו לצאת מאזור הנוחות.

הפקחים בעיר תל אביב לקחו סדנאות להפעלת גוגל טרנסלייט ולהכוונה ידידותית של תיירים – הכל במטרה להקנות ביטחון לכל המעריצים שהגיעו לאירוע. הסוחרים בשוק הכרמל, לעומתם, לא מתרגשים ואפילו מרגישים בנוח עם האנגלית.