גן ילדים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גננת בהרצליה נעצרה בחשד להתעללות בפעוטות

החשד עלה לאחר צפייה בסרטונים בגן המפוקח. מנהלת הגן וההורים פנו למשטרה לאחר הצפייה. בעלה של הגננת נעצר בחשד שאיים על המנהלת של הגן
דניאל אלעזר
21 במאי 2019
14:30

גננת בת 40 מכפר סבא נעצרה בתחילת השבוע בחשד להתעללות בפעוטות שהיו תחת השגחתה בגן בהרצליה שבו עבדה. בסיום חקירתה היא נשלחה למעצר בית של חמישה ימים. לפי אחד הסרטונים שבעקבותיהם נעצרה, נראית הגננת מטיחה את הפעוט על המזרן בעוצמה ומכסה את ראשו בשמיכה.


יחד איתה נעצר בעלה, גבר בן 41 מכפר סבא, לאחר שעלה חשד כי פרסם תכנים מאיימים כלפי מנהלת הגן. הוא שוחרר בתנאים מגבילים. החשד נגד הגננת עלה לאחר שאחת האמהות צפתה בסרטוני הווידאו של הגן, שמפוקח באופן קבוע. בסרטונים נראית הגננת כשהיא נוהגת באלימות כלפי הפעוטות. לאחר הצפייה פנו מנהלת הגן וכמה הורים למשטרה.

מנהלת הגן, הגר איזק, אמרה לכאן חדשות: "התעללות זאת מילה גדולה. ממש לא. התעללות ואלימות זה דברים שרק בית משפט יכול להחליט. היא לא התנהגה בעדינות, אבל לא היה שום דבר פלילי. המשטרה שחררה אותה. היא לא במעצר בית".

לדברי המנהלת, הגננת לא הרביצה לפעוטות ולא בעטה בהם. "ההורים אומרים שהיא בכתה, היא לא בכתה. אין סאונד, איך אתה יודע שהיא בכתה?", שאלה המנהלת והוסיפה: "אף אחד לא אמר שהיה פה משהו פלילי. ההורים פנו למשטרה ואז אמרו לי להגיע גם. ברגע שביררתי ואמרו לי שאין פה שום דבר פלילי".

ביום חמישי האריך בית משפט השלום בראשון לציון את מעצרה של ציפורה דוד, המטפלת שתועדה מתעללת לכאורה בתינוק בבית בנס ציונה. לטענת נציג המשטרה בדיון, המטפלת הכחישה את המיוחס לה למרות הסרטון שבו תועדה ונצפתה, אך טען כי "ככל הנראה לא מדובר במקרה בודד". פרקליטה של המתלוננת טען בדיון כי "הורי התינוק הגיעו לחשודה ואיימו עליה".


אביו של הפעוט סיפר לאורי לוי בתוכנית "ערב ערב" על ה"נורות האדומות". "משהו בילד הרגיש לנו שונה", אמר האב וסיפר על ההתנהגות החריגה של בנו: "גם לאנשים שהוא לא מכיר הוא היה מנופף לשלום. עם המטפלת, עם הזמן, זה הפך יוצא דופן".