t
עיריית בית שאן
צילום: קרנית אדר, מתוך אתר פיקיוויקי

בית שאן: איומים על דובר העירייה, החשוד בדריסה

המשטרה הגדירה את דובר העירייה כאישיות מאוימת והצמידה לו אבטחה. זאת בזמן שהדובר עצמו חשוד בניסיון דריסה של אשכול לוי, בנו של דוד לוי
חן ביאר
09 בדצמבר 2016
13:03
עודכן ב 11 דצמבר 11:01

היריבות הפוליטית בבית שאן גולשת לפסים אלימים: המשטרה הגדירה את דובר העירייה אבי אזולאי כאישיות מאוימת והצמידה לו אבטחה. זאת בזמן שהדובר עצמו חשוד בניסיון דריסה של אשכול לוי, בנו של דוד לוי, אחיו של סגן שר הבינוי והשיכון וראש העירייה לשעבר.

במוקד הפרשה עומדת כמעט-תאונה שאירעה לפני כשבועיים בין אזולאי לבין אשכול לוי, אחיו של ז'קי לוי, סגן שר הבינוי והשיכון וראש עיריית בית שאן לשעבר. על פי גרסתו של לוי הוא תיעד את אזולאי בזמן שהשתמש בניגוד לחוק ברכב העירייה, ואזולאי ניסה לדרוס אותו ואף פצע אותו ברגלו.

אזולאי טוען מנגד שלוי הגיח בכוונה תחילה לכביש באופן בלתי צפוי, חסם עם רכבו את נתיב הנסיעה ואז יצא מהרכב ותיעד את המתרחש. לדברי אזולאי הוא עקף את רכבו של לוי והמשיך בדרכו מבלי לפגוע בו. לאחר האירוע הוגשו תלונת הדדיות במשטרה ואזולאי, שגם בזמן כתיבת שורות אלו עדיין חשוד בניסיון הדריסה, שהה במעצר בית משך שלושה ימים.

על פי העדות שמסר אזולאי במהלך חקירתו במשטרה, שלושה ימים לפני האירוע יצר איתו קשר פעיל אופוזיציה בעיר והזמין אותו בבהילות לפגוש אותו. על פי גרסתו של הדובר, בפגישה הזהיר אותו הפעיל כי יש כוונה לפגוע בו ואף המליץ לו לעזוב את העיר למספר ימים.

אשכול לוי מפונה לקבלת טיפוללאחר התאונה. צילום: יוסי אורבסאשכול לוי מפונה לקבלת טיפוללאחר התאונה. צילום: יוסי אורבס

המשטרה הגדירה את דובר עיריית בית שאן אבי אזולאי כאישיות מאוימת, ניידות משטרה החלו לאבטח אותו בסמוך לביתו ולבניין העירייה וכן הוצמד לו לחצן מצוקה. כמו כן, המקרה הוצא מטיפולה של תחנת המשטרה המקומית בבית שאן, בשל חשש להיכרות בין גורמים בצוות התחנה לבין הפעילים הפוליטיים המעורבים בפרשה.

על פי אחד מכיווני החקירה אשר נבדק בימים אלו במחוז הצפוני של המשטרה, פעילים במחנה לוי ניסו להפליל - ואולי אף לפגוע בדובר העירייה - ותכננו את ההתרחשות מבעוד מועד.

יממה לאחר ההיתקלות בכביש שב אזולאי ויצר קשר עם הפעיל. בשיחת הטלפון שהתיעוד לה מובא כאן אומר הפעיל לדובר העירייה: "אני כל הזמן אומר לך תלך מפה. התחננתי בפניך. מה אמרתי לך לפני יומיים? אבי לך, קח מזוודה, ברח שלושה ימים תיעלם, יושבים עליך". מוריס, הפעיל בהקלטה, נחקר בימים האחרונים במשך שש שעות במשטרה והעיד על מעורבותו באירועים. יממה לאחר השיחה הזו נוקבו צמיגי רכבו הפרטי של דובר העירייה על ידי אלמוני באירוע שתועד על ידי מצלמת אבטחה במקום. 

אבי אזולאי והפעיל מור חן. צילום: מתוך פייסבוק

אבי אזולאי, דובר עיריית בית שאן והפעיל מור חן

האזינו לשיחת הטלפון:

עוד בטרם התמנה לדובר העירייה, היה אבי אזולאי אחד מתומכיו הבולטים של ראש העירייה רפי בן שטרית - אשר בינו לבין משפחת לוי יריבות פוליטית הולכת וגואה. בקדנציה הקודמת היה בן שטרית ראש האופוזיציה בעוד ז'קי לוי היה ראש העירייה. המהפך שחל בהתמודדות בין השניים בבחירות האחרונות נחשב לסנסציה שמעטים בלבד חזו. מאז ההפסד התקדם לוי במעלה הפוליטיקה הארצית, נבחר כנציג אזור הגליל והעמקים ברשימת הליכוד בכנסת ולאחר הבחירות אף קיבל את תפקיד סגן שר הבינוי והשיכון. עם זאת, בסביבתו של לוי מודים שבכוונתו לשוב ולהתמודד מול בן שטרית על תפקיד ראש עיריית בית שאן.

ככל שמועד תחילת מערכת הבחירות קרב, ניתן לחוש את מעורבותו הגדלה של לוי בענייניה של העיר. הבחירות ייערכו אמנם רק בעוד כשנתיים, אך ישנן דוגמאות לאווירת הבחירות שכבר פוקדת את העיר: שלט הנושא את תמונתו של לוי נתלה מעל חלוקת מזון לנזקקים; ובזמן הנסיעה בה התרחשה תאונת הדרכים שבמרכז החקירה, התכוון הדובר לחלק עלונים שמפרסמת העירייה כתגובה לעיתונות המקומית - אותה תופס ראש העיר בן שטרית כעוינת.

תגובות

אשכול לוי לא הגיב לדברים.

דובר עיריית בית שאן אבי אזולאי מסר בתגובה, כי הוא "חושש שמדובר ברדיפה פוליטית. בעקבות מספר תקריות שאירעו לאחרונה הנוגעות לאחיו של ראש העיר הקודם אני לוקח בחשבון כי הדבר עלול להיגרר לפגיעה פיזית. הכתובת על הקיר. ברגע שבו איבוד העשתונות ייהפך לאיבוד שיקול הדעת, מישהו עלול להתיר את דמי ולפגוע בי באופן פיזי".

מוריס, הפעיל שבהקלטה מסר בתגובה: "אני בכלל לא פעיל פוליטי. דובר העירייה שהיה חבר ילדות שלי מנסה לכסות על חשבוני את חלקו בפרשה. התקשרתי אליו כי ראיתי את השיח האלים ברשתות החברתיות ומצאתי לנכון כאדם-לאדם להזהיר אותו".

ראש עיריית בית שאן רפי בן שטרית מסר בתגובה: "הנושא בחקירת משטרה ולא הייתי רוצה להתייחס לדברים. כל אמירה שלי עלולה לשבש את החקירה".

מסביבתו של סגן שר הבינוי והשיכון ז'קי לוי מסרו בתגובה: "מדובר בתלונת שווא ואנו בטוחים שכך גם יתברר בעוד מספר ימים כאשר תסתיים החקירה. בכל אופן משפחת לוי אינה קשורה לעניין".

מהמשטרה נמסר שהנושא נמצא בחקירה.