איוב קרא
צילום: פלאש 90

השר איוב קרא: "רה"מ נפצע פעם בתוך סוריה ודרוזי הציל אותו"

בריאיון לכאן רשת ב התייחס שר התקשורת להכרעת בית המשפט העליון לפיה, מוצאי גופתו של החייל מג׳די חלבי זכאים לקבל מהמדינה פרס כספי בסך 10 מיליון דולר
כאן הלילה
04 ביוני 2019
02:21

שר התקשורת איוב קרא התראיין אמש (שני) ב"כאן הלילה" עם יעקב אייכלר והתייחס להכרעת בית המשפט העליון לפיה, מוצאי גופתו של החייל מג׳די חלבי, שנעלם לפני 14 שנים, זכאים לקבל מהמדינה פרס כספי בסך 10 מיליון דולר. לאחר העלמות החייל, קרא תקף את שר הביטחון דאז שאול מופז וטען שהצבא לא עושה מספיק כדי לאתר את גופתו.

בריאיון בכאן רשת ב, סיפר השר מהעדה הדרוזית ש"ראש הממשלה עצמו נפצע בתוך סוריה ומי שהציל אותו זה היה דרוזי שפעל במסגרת היחידה המיוחדת. הוא הרים אותו על גבו עד הגבול, ובגלל זה נקשרו שניהם עד שהדרוזי הלך לעולמו".

האזינו לריאיון עם שר התקשורת איוב קרא

בנוסף למקרה של מג'די חלבי, קרא התייחס גם למותו של מדחת יוסף בקבר יוסף בשנת 2000, ואמר כי "אני לא יכול להאשים אנשים, מצער אותי עצם המחשבה להבדיל בין חייל לחייל. כולם לובשים מדים, עבורי אלו חיילי צה"ל, הם גיבורים וצריך לשמור עליהם מכל משמר".

"הייתי חייל, הייתי לוחם, הייתי קצין והשתתפתי במבצעים רבים - מעולם לא הרגשתי שונה ממי שהיה איתי, יהודי, דרוזי, בדואי או צ'רקסי", אמר השר קרא. "הרגשתי את הסוגיה של להבדיל בין דם לדם, פעם אחת - בא גנץ, שהיה מפקד של האוגדה של יו"ש, יחד עם מופז וברק, שלושתם ניהלו את פרשת מדחת יוסף. משהו פשוט מטורף קרה שם. אני לא יודע אם זה בגלל שהוא דרוזי, אבל זו הפעם היחידה שהצבא הפקיר חייל לדמם וסמך על מחבלים שיצילו אותו - זה הזוי".

בית המשפט העליון קיבל אתמול את ערעורם של מוצאי גופתו של מג׳די חלבי, וקבע כי הם זכאים לקבל מהמדינה את הפרס הכספי שהבטיחה עמותת "לחופש נולד". שווי הפרס עומד על כ-39 מיליון שקלים ומוצאי הגופה יקבלו גם מאה אלף שקלים על הוצאות המשפט.