נחמה ורובי ריבלין

נתניהו ספד לנחמה ריבלין: "נלחמה בגבורה על חייה"

ראש הממשלה שלח תנחומים לנשיא המדינה: "כולנו התפללנו לרפואתה במהלך התקופה האחרונה". בית החולים בלינסון שבו אושפזה ריבלין מסר כי מאמצי הרופאים לייצב את מצבה לאחר השתלת הריאה לא צלחו
כתבי כאן חדשות
04 ביוני 2019
10:47

נפרדים מנחמה ריבלין: ראש הממשלה בנימין נתניהו שלח היום (שלישי) תנחומים לנשיא המדינה ראובן ריבלין בעקבות פטירתה של רעייתו. "יחד עם כל אזרחי ישראל, רעייתי שרה ואני מביעים צער עמוק על פטירתה של רעיית נשיא המדינה נחמה ריבלין ז״ל", כתב נתניהו. "כולנו התפללנו לרפואתה במהלך התקופה האחרונה בה נלחמה בגבורה ובתעצומות נפש על חייה. אנחנו שולחים תנחומים מעומק ליבנו לנשיא המדינה ולכל בני משפחתו. יהי זכרה ברוך".

יו״ר הכנסת יולי אדלשטיין כתב: "‫באישיותה המיוחדת ובמאור פניה השפיעה נחמה על כל מי שבאה איתו במגע. היא תחסר לכולנו", ואילו שר הפנים אריה דרעי כתב כי ריבלין הייתה: "‏אשה צדקת, צנועה, ישרת דרך שאהבה את עמה ומולדתה והעם השיב לה אהבה אין קץ". גם יו"ר כחול לבן בני גנץ ספד לה: "נחמה היתה אישה נפלאה, מאירה פנים נוכח כל קושי ומושא להערכת החברה בישראל כולה".

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, מסר: "נחמה זכרונה לברכה הייתה אשת חיל אשר ליוותה את בעלה שנים רבות בעשייתו הציבורית הענפה במסירות אין קץ, בענווה ובצניעות.  מי יתן ובבניין ציון ננוחם ולא תדעו עוד צער״. 

בית החולים בלינסון בפתח תקווה, שבו אושפזה ריבלין, מסר: "לצערנו כל מאמצי הרופאים לייצב אותה לאורך זמן בתהליך השיקום המורכב שעברה לאחר ההשתלה, לא צלחו. אנו מחבקים את המשפחה ושולחים את תנחומינו לנשיא המדינה, ילדיה, נכדיה ובני משפחתה של נחמה. משפחה אצילית שתמכה ועטפה את הגברת ריבלין בתקופת אישפוזה הממושכת"

ארגון 929, שריבלין אירחה את חוג התנ"ך שלו בבית הנשיא, פרסם את הקטע שכתבה עבור הפרויקט: "אני מאמינה בירושלים, בחיוניות של ריבוי הגוונים והקולות בירושלים, ובחובתה של ירושלים לקיים קהילה שקולותיה שונים, אבל שרה יחד שיר אהבה לעיר. וכדברי משורר תהלים "למען, אחי ורעי אדברה נא שלום בך".